Najciekawsze nowe seriale 2017 roku

Do końca 2016 roku pozostał już tylko nieco ponad miesiąc. Tyle mamy więc czasu, aby nadrobić serialowe zaległości i przygotować się na nową partię telewizyjnych łakoci - a tych wartych uwagi będzie około 40. Oto najciekawsze nowe seriale 2017 roku.

Do końca 2016 roku pozostał już tylko nieco ponad miesiąc. Tyle mamy więc czasu, aby nadrobić serialowe zaległości i przygotować się na nową partię telewizyjnych łakoci - a tych wartych uwagi będzie około 40. Oto najciekawsze nowe seriale 2017 roku.

Wy, którzy tu wchodzicie czujcie się poinformowani. Lista zawiera pozycje, które wyselekcjonowałem jako najbardziej interesujące – z różnych względów. Premiera części z nich może jeszcze ulec zmianie, niektóre mogą w ogóle nie ujrzeć światła dziennego, a z drugiej strony mogą także pojawić się zupełnie nowe i niespodziewane tytuły, o których obecnie nie mamy pojęcia. Znajdą się też zapewne takie, o których zapomniałem, więc koniecznie dajcie znać w komentarzach. Dobrze zapowiadających się seriali jest bowiem dużo. Za dużo. Stąpajcie ostrożnie.

 

Emerald City

emerald city
Źródło: NBC

Premiera: 6 stycznia (NBC)
W serialu NBC poznamy wariację na temat historii znanej z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Opowiadał on będzie o 20-letniej Dorothy Gale i jej policyjnym psie Toto, którzy zostają przeniesieni do innego świata przez potężne tornado. W mitycznej krainie, w której królestwa walczą przeciwko sobie, czarnoksiężnicy i wiedźmy panują nad czarną magią, a w walce o władzę wszystkie chwyty są dozwolone. Grafiki promocyjne prezentują się urokliwie, a w roli głównej wystąpi Adria Arjona i to wystarczający powód, żeby zerknąć na pierwsze odcinki.

 

One Day at a Time

Premiera: 6 stycznia (Netflix)
Współczesna wersja sitcomu Normana Lear’a z lat 70-tych, która skupi się na kilku pokoleniach kubańsko-amerykańskiej rodziny. Gwiazdami produkcji będą Justina Machado, Rita Moreno, Stephen Tobolowsky, Marcel Ruiz i Todd Grinnell. Co ciekawe, serial produkowany jest przez 94 letniego Lear’a, a skoro powstaje dla Netflixa, to trzeba przynajmniej mieć go na uwadze. Klasycznie składał będzie się z 13 epizodów.

 

Taboo

taboo - zdjęce
źródło: FX

Premiera: 10 stycznia (FX)
Pierwszy pewniak na liście. Taboo to 8-odcinkowa miniseria dla stacji FX, w której wystąpi Tom Hardy. Obok niego pojawią się m.in. Jonathan Pryce, Franka Potente oraz Michael Kelly. Będzie to opowieść utrzymana w klimacie horroru i thrillera konspiracyjnego o żądnym zemsty poszukiwaczu przygód. Akcja rozgrywać będzie się w wczesnych latach 1800. Serial napisał Steven Knight (Peaky Blinders), a pomysłodawcami byli Hardy i jego ojciec.

 

Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events

Premiera: 13 stycznia (Netflix)
Fabuła skupi się na sierotach – Violet, Klausie i Sunnym – których zły opiekun, hrabia Olaf, bez względu na koszty chce dostać ich spadek. Rodzeństwo musi go przechytrzyć, by odkryć tajemnicę stojącą za śmiercią rodziców. W obsadzie są Neill Patrick Harris (Olaf), Patrick Warburton (Lemony Snicket), Joan Cusack (Justice Strauss), Malina Weissman (Violet Baudelaire) i Louis Hynes (Klaus Baudelaire). Genialne teasery obiecują, że może to być coś wyjątkowego. Oczywiście Netflix, więc trzeba obejrzeć.

 

Riverdale

Riverdale - zdjęcie
Fot. CW

Premiera: 26 stycznia (The CW)
Serial Riverdale jest oparty na postaciach znanych z Archie Comics. Fabuła koncentrowała będzie się na losach bohaterów – Archiego, Betty, Veroniki, Jugheada i reszty ferajny - odkrywających różne, często dziwaczne strony życia w małym miasteczku. Producenci zapowiadają serial jako „młodzieżowe Twin Peaks”, mieszające surrealizm i mrok, romans i kryminał. Twórcą jest Greg Berlanti, a w obsadzie młodzi, szerzej nieznani aktorzy. Prawdopodobnie spodziewać się tu można typowej dla The CW produkcji.

 

Six

Six - serial, zwiastun
Fot. History

Premiera: 18 stycznia (History)
Kilkukrotnie już opóźniany i borykający się z produkcyjnymi problemami serial stacji History, który ma być pełnym akcji dramatem o elitarnej jednostce Navy SEAL Team Six. W roli głównej wystąpić miał Joe Manganiello, ale zrezygnował i zastąpił go Walton Goggins. Serial inspirowany jest prawdziwymi misjami i będzie chciał możliwie autentycznie pokazać kulisy działania żołnierzy. Będziemy śledzić historię grupy, której misja zlikwidowania przywódcy Talibów w Afganistanie zbacza z kursu, gdy odkrywają, że obywatel USA pracuje z terrorystami. W obsadzie są także: Jaylen Moore, Kyle Schmid, Barry Sloane, Juan Pablo Raba, Edwin Hodge i Donny Boaz. Pierwszy sezon liczył będzie 8 odcinków.

 

24: Legacy

Premiera: 5 luty (Fox)
Serial 24: Legacy to spin-off popularnych 24 z Kieferem Sutherlandem. Tym razem bohaterem jest Eric Carter (Corey Hawkins), członek elitarnego oddziału, który zabił terrorystę, Ibrahima Bin-Khalida. Jego ludzie poprzysięgli zemstę na całym oddziale i ich rodzinach, zmuszając ich do ukrycia się w programie ochrony świadków. Szybko jednak staje się jasne, że życie Cartera i jego rodziny jest zagrożone. Bohater musi odkryć sieć terrorystów, która zmusi go do zadania pytania: komu mogę zaufać? W obsadzie są jeszcze Miranda Otto i Jimmy Smits.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV