Najlepsze filmy na samotny wieczór. Sprawdźcie, co warto obejrzeć

Zdarzają się takie wieczory, w których jedynymi towarzyszami stają się ekran odbiornika, przekąski i dobry film. W dzisiejszym zestawieniu zaproponuję Wam kilka tytułów, które śmiało można obejrzeć w samotności - nie znudzą, a zaciekawią, umilając każdy wieczór.

Zdarzają się takie wieczory, w których jedynymi towarzyszami stają się ekran odbiornika, przekąski i dobry film. W dzisiejszym zestawieniu zaproponuję Wam kilka tytułów, które śmiało można obejrzeć w samotności - nie znudzą, a zaciekawią, umilając każdy wieczór.

Samotne wieczory wcale nie muszą być smutne. Często stają się odskocznią po dniu pełnym wrażeń, a także chwilą wyłącznie dla siebie. W czasie relaksu warto sięgnąć po dobry film, który będzie na tyle wciągający, że nie pozwoli odczuć dłużyzn i znudzenia. Seanse solowe są zupełnie inne niż te w towarzystwie, zatem od kandydatów na umilenie wieczoru oczekuje się zwykle akcji, humoru bądź widowiskowości. Jeśli natomiast macie nastrój na kino melancholijne, także znajdzie się tu kilka tytułów. Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami i liczę, że każdy znajdzie wśród nich tę idealną pozycję dla siebie.

The Perks of Being a Wallflower

Ciekawy melodramat, który skupia się na zamkniętym w sobie licealiście. Gdy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje dwójkę outsiderów, którzy akceptują go takim, jakim jest. Przyjaźń nastolatków się zacieśnia, w związku z czym coraz łatwiej im odkrywać przed sobą najgłębiej trzymane sekrety. The Perks of Being a Wallflower to mądry film, który porusza wiele ważnych kwestii i prowokuje do refleksji. Świetna ścieżka dźwiękowa, humor i wzruszające momenty zachwycą każdego wrażliwego widza. Dobry kandydat na spokojny wieczór w melancholijnym nastroju.

Lo Imposible

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z roku 2004. Gdy Tajlandię nawiedziło potężne tsunami, rodzina wypoczywająca akurat w tropikach zostaje rozdzielona. Wśród zniszczenia i śmierci jej członkowie mają teraz tylko jeden cel – odnaleźć siebie nawzajem. Historia trzyma w napięciu i jest świetnie zrealizowana. Poruszający obraz to świetna propozycja na emocjonalny wieczór.

Due Date

Podczas samotnych wieczorów często przychodzi ochota na niezobowiązujące komedie. Do takich należy między innymi film Due Date z Zachem Galifianakisem i Robertem Downeyem Jr. Fabuła skupia się na Peterze, który spieszy się na samolot do domu, ponieważ jego żona ma lada dzień urodzić pierwsze dziecko. Pechowym zbiegiem okoliczności zostaje wyrzucony z lotniska, a wówczas pomocną dłoń oferują mu Ethan i jego pies. Wspólna podróż samochodem to nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy pięknych stanów Ameryki Północnej, ale także świetna historia raczkującej męskiej przyjaźni.

Unthinkable

Jeśli potrzeba Wam filmu, który trzyma w napięciu od początku do końca, warto sięgnąć po Unthinkable. Agenci specjalni odkrywają, że specjalista od ładunków wybuchowych podłożył w kraju potężne bomby nuklearne i mają zaledwie kilka godzin na to, by je odnaleźć i dezaktywować. Namierzanie terrorysty i gra z nieubłaganym czasem angażują emocjonalnie i nie pozwalają się oderwać od ekranu.

Brothers

Poruszający dramat, który opowiada o powrocie żołnierza uczestniczącego w misji w Afganistanie i jego próbach ponownej aklimatyzacji we własnym domu. Budowanie relacji z żoną i własnym bratem okazuje się trudniejsze niż ktokolwiek mógł przypuszczać, a pozornie szczęśliwe chwile obracają się w piekło, w którym muszą uczestniczyć wszyscy. Dobry film do głębszych przemyśleń – świetnie nada się samotnego wieczoru w refleksyjnym nastroju.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV