Seriale na czerwiec 2018 – nowe tytuły i kolejne sezony

Czerwiec to w świecie serialowym okres pewnego przestoju, jednak i w tym miesiącu możemy natrafić na ciekawe powracające lub premierowe produkcje.

Czerwiec to w świecie serialowym okres pewnego przestoju, jednak i w tym miesiącu możemy natrafić na ciekawe powracające lub premierowe produkcje.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Czerwiec to w telewizji miesiąc, w którym nowych seriali lub kolejnych sezonów znanych produkcji jest znacznie mniej niż choćby w okresie jesiennym. Jednak nie znaczy to, że nic ciekawego nie dostaniemy w tym okresie. W maju możemy liczyć na kilka ciekawych produkcji między innymi Strike czy Marvel's Cloak and Dagger. Oto, co stacje telewizyjne i platformy streamingowe przygotowały dla nas w tym miesiącu.

NOWE SERIALE

Strike

Świat telewizji po raz kolejny upomniał się o twórczość J.K Rowling. Tym razem będzie to serialowa adaptacja powieści kryminalnych, które pisarka stworzyła pod pseudonimem Robert Galbraith. Produkcja opowie o losach tytułowego detektywa, weterana, który na wojnie stracił nogę i jego uroczej, bystrej partnerki Robin, którzy prowadzą biuro detektywistyczne i rozwiązują skomplikowane sprawy kryminalne. Fabułą serialu oparta jest na trzech opublikowanych do tej pory powieściach ze Strikem w roli głównej.

Premiera w Polsce: 2 czerwca

Succession

Nowy serial stacji HBO. Fabuła skupia się na zamożnej rodzinie, od pokoleń związanej z jednym z największych konglomeratów mediowych na świecie. Najstarszy syn Kendall spodziewa się pewnego dnia przejąć kontrolę nad firmą po swoim ojcu, jednak okazuje się, że sprawy zaczynają się komplikować. W obsadzie są między innymi Jeremy Strong, Brian Cox, Hiam Abbass, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Matthew Macfadyen, Natalie Gold, Peter Friedman i Rob Yang. Twórcą i scenarzystą jest Jesse Armstrong.

Premiera w Polsce: 4 czerwca

Pose

Nowa produkcja od stacji FX od Ryana Murphy'ego. Akcja serialu dzieje się w 1986 roku i ma przedstawiać kilka segmentów życia i społeczności w Nowym Jorku m. in. świat luksusowej Trump-ery, społeczeństwo na przedmieściach, scenę literacką oraz świat kultury. W obsadzie miedzy innymi Evan Peters oraz Kate Mara.

Premiera w USA: 3 czerwca

Dietland

Fabuła serialu AMC skupia się na otyłej Plum Kettle, której planowana operacja odchudzająca zostaje wstrzymana w wyniku interwencji rywalizujących z sobą grup feministycznych. Julianna Margulies zagra Kitty, ambitną redaktor magazynu, której bliscy zostają zaatakowani przez wspomniane grupy. Nie może już polegać na klasycznym dziennikarstwie i musi odnaleźć się w nowej, pełnej manipulacji grze.

Premiera w USA: 4 czerwca

Impulse

Serialowa kontynuacja filmu Jumper, za którą podobnie jak za filmowy oryginał odpowiada Doug Liman. Bohaterką serialu jest nastoletnia Henry, której życie w wyniku traumatycznych wydarzeń wywraca się do góry nogami. Dziewczyna odkrywa moce, których nie umie kontrolować.

Premiera w USA: 6 czerwca

3 dni Kondora

Nowy serial Audience Network, który w Polsce widzowie będą mogli oglądać na Showmaxie. Produkcja przeniesie na telewizyjny ekran historię znaną z filmu Sydneya Pollacka, jednak akcja będzie osadzona we współczesności. W obsadzie znajdują się między innymi Max Irons, William Hurt, Mira Sorvino i Brendan Fraser.

Premiera w Polsce: 7 czerwca

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV