Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Wielki Kondor nadciąga! Godzilla – poznaj inne potwory z uniwersum

Z okazji premiery pierwszego zwiastuna filmu Godzilla 2: Król Potworów chcemy Wam przedstawić listę najważniejszych filmowych przeciwników i przyjaciół tej prawdziwej ikony popkultury.

Godzilla nie bez przyczyny nazywany jest Królem Potworów – przez lata swojej ekranowej kariery musiał tłuc je całymi seriami, z innymi zaś całkiem dobrze się dogadywał. Te kinowe naparzanki i trwające nadal przyjaźnie miały wielki wpływ na umiejscowienie postaci na jednym z popkulturowych tronów. Doskonale wiedzą o tym twórcy przyszłorocznego filmu Godzilla II: Król Potworów, którzy postanowili zaprzęgnąć do pracy Rodana, Mothrę i Króla Ghidorę, a na tym zapewne nie koniec. Sęk w tym, że w świecie Godzilli pełno jest kreatur tak osobliwych, iż z punktu widzenia współczesnego odbiorcy kultury popularnej większość z nich mogła powstać w czasie eksperymentów ze zabronionymi substancjami. Czas więc, byście poznali te najważniejsze – potwory, zabronionych substancji raczej unikajcie (skupimy się w tym miejscu na filmach; komiksy nieco nas przerastają, skoro Godzilla walczył w nich choćby z Avengers, Fantastyczną Czwórką i… legendarnym koszykarzem, Charlesem Barkleyem):

-
-

Źródło: Zdjęcie główne: Toho

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.