Przeczytaj w weekend

Czy The Outer Worlds to udana gra? Pierwsze recenzje już w sieci

Wkrótce premiera The Outer Worlds. Czy gracze mają na co czekać?

Wkrótce premiera The Outer Worlds. Czy gracze mają na co czekać?

Michał Czubak

Michał Czubak

W najbliższy piątek zadebiutuje  The Outer Worlds od Obsidian Entertainment, twórców między innymi Fallout: New Vegas. Już jednak teraz powiedzieć możemy, że jest to gra, w którą warto zagrać. Recenzje trafiły do sieci i wynika z nich jednoznacznie, z jakim tytułem mamy do czynienia.

Studio Obsidian Entertainment dostarczyło produkt wysokiej klasy. Agregator Opencritic wskazuje średnią ocen 86 na 100 przy 61 opiniach krytyków. Recenzenci chwalą przede wszystkim historię, postacie, klimat i humor, a także samą rozgrywkę w stylu klasycznych gier RPG. Niektórzy krytykują jednak, że momentami gra sprawia wrażenie nieco zbyt przestarzałej. 

W The Outer Worlds gracze wcielają się w kolonistę, który po latach zostaje wybudzony z hibernacji, aby pomóc rozwiązać problemy mieszkańców kolonii znajdujących się pod kontrolą rządnych zysku korporacji.

Premiera już 25 października na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra od dnia premiery będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass. W późniejszym terminie produkcja ta ma zadebiutować też na Nintendo Switch.

Źródło: opencritic.com / fot. Private Division

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV