Ekstraklasa może trafić na platformę DAZN

Portfolio usługi sportowej DAZN w najbliższych latach może wzbogacić się o rozgrywki polskiej Ekstraklasy. Będzie to idealny moment na uruchomienie serwisu w Polsce.

Portfolio usługi sportowej DAZN w najbliższych latach może wzbogacić się o rozgrywki polskiej Ekstraklasy. Będzie to idealny moment na uruchomienie serwisu w Polsce.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  DAZN 

Platformy VoD powoli wypierają telewizję linearną, dzięki czemu najwięcej interesujących filmów i seriali znajdziemy w internecie, a nie w klasycznej ramówce. Branża transmisji sportowych również powoli przechodzi internetową rewolucję i coraz częściej stawia na udostępnianie rozgrywek za pośrednictwem usług subskrypcyjnych. Jedna z takich platform już wkrótce może odmienić polski rynek.

Mowa o DAZN, platformie udostępniającej archiwum transmisji sportowych oraz relacje na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych z krajów, w których funkcjonuje, m.in. meczów SerieA, Primera Division, Ligue 1 czy Copa Libertadores. Dotychczas w Polsce nie mieliśmy do niej dostępu, ale w niedalekiej przyszłości sytuacja może ulec zmianie. Jak się bowiem okazuje, przedstawiciele Ekstraklasy podjęli wstępne rozmowy zmierzające do udostępnienia platformie rozgrywek polskiej ligi piłki nożnej.

Jak informują dziennikarze serwisu Weszło, sytuacja jest rozwojowa, a do DAZN mogłyby trafić dopiero mecze sezonu 2021/22. Mimo odległego terminu potencjalnego wprowadzenia Ekstraklasy do oferty, szanse na uruchomienie jej w naszym kraju są spore. Nie tylko dlatego, że na tle innych krajów, które korzystają z DAZN infrastruktura telekomunikacyjna w Polsce prezentuje się bardzo dobrze. W naszym kraju ulokowano także jedno z centrów rozwojowych platformy, co pozwala przypuszczać, że prędzej czy później właściwe platformy zechce uruchomić ją także u nas. A wprowadzenie do oferty DAZN meczów Ekstraklasy byłoby idealnym pretekstem do wypromowania serwisu na Polskim rynku.

Źródło: Weszło /. Zdjęcie: DAZN

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV