Kapitan Marvel – rozwój technologii odmładzającej

Film Kapitan Marvel będzie doskonałym przykładem działania technologii odmładzania aktorów. Inżynierowie Marvel Studios wykorzystali komputery, aby odtworzyć wygląd młodego Samuela L. Jacksona.

Film Kapitan Marvel będzie doskonałym przykładem działania technologii odmładzania aktorów. Inżynierowie Marvel Studios wykorzystali komputery, aby odtworzyć wygląd młodego Samuela L. Jacksona.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  marvel 

Najnowszy film Marvela okazał się niezłym wyzwaniem dla scenarzystów i techników komputerowych. Akcja Captain Marvel rozgrywa się w latach 90., a jedną z głównych postaci jest Nick Fury, w którego od lat wciela się Samuel L. Jackson. Aktor nie mógł ot tak wystąpić w tym filmie. Widz mógłby poczuć dysonans poznawczy oglądając 70-letniego Jacksona wcielającego się w znacznie młodszą postać.

Filmowcy mogli rozwiązać ten problem na kilka sposobów: zrezygnować z pokazywania tej postaci w filmie , zatrudnić innego aktora do roli Nicka Fury'ego albo w jakiś sposób odmłodzić Samuela L. Jacksona. Wygrał ten trzeci wariant.

Odmłodzimy nieznacznie Sama, odmłodzimy także Clark Gregg. Na szczęście zarówno Clark jak i Sam wyglądają doskonale, ale chcemy zrobić z nimi coś więcej. Odmłodziliśmy już Robert Downey Jr., który wyglądał doskonale i Kurt Russell, który również prezentował się wyśmienicie. Mieliśmy szczęście do aktorów, którzy przeszli przez ten proces. Ale tym razem poszliśmy znacznie dalej niż w jakimkolwiek innym filmie, które realizowaliśmy. To było niezwykle satysfakcjonujące wyzwanie, ale nie sądzę, abyśmy mogli kiedykolwiek poprosić innego aktora, aby poszedł w ślady Sama Jacksona. Dlatego jestem rad, że udało nam się to zrobić - powiedział producent wykonawczy Jonathan Schwartz podczas wywiadu przeprowadzonego na planie filmowym dla magazynu Comic Book.

W sieci pojawiło się już kilka zwiastunów, w których zobaczymy efekty pracy grafików komputerowych odpowiedzialnych za odmładzanie aktorów. Trzeba przyznać, że dobrze wykonali swoją robotę. Młody Nick Fury prezentuje się bardzo dobrze:

Film Kapitan Marvel zadebiutuje w polskich kinach 8 marca. Wtedy na własne oczy przekonamy się, jak wyglądają Samuel L. Jackson oraz Clark Gregg odmłodzeni o kilkadziesiąt lat.

Źródło: comicbook.com / Zdjęcie: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV