Minecraft - film zadebiutuje dopiero w 2022 roku. Jest data premiery

Minecraft trafi na wielkie ekrany, jednak dopiero za trzy lata. Jest data premiery.

Minecraft trafi na wielkie ekrany, jednak dopiero za trzy lata. Jest data premiery.

Michalina Reda

Michalina Reda

Minecraft to popularna gra komputerowa, na podstawie której powstaje nowy film studia Warner Bros. Reżyserem obrazu jest Peter Sollett, który ma w swoim dorobku mniej znane produkcje takie jak Tytuł do praw, Nick i Norah czy Raising Victor Vargas.

Dziś poinformowano, kiedy możemy spodziewać się premiery nowej produkcji - Minecraft wejdzie na ekrany kin dopiero 4 marca 2022 roku, a zatem za niecałe trzy lata. Twórcy zapewniają, że cały ten czas będzie poświęcony dokładnym staraniom, by zrealizować produkcję jak najwyższej jakości. Jak czytamy na stronie producenta gry komputerowej, film ma być inny niż jego pierwowzór, także z oczywistego względu jakim jest grafika (w grze bohaterowie składają się z widocznych pikseli).

Podczas gry film musi być inny niż gra komputerowa (w przeciwnym razie oglądalibyśmy go w bardzo niskiej rozdzielczości), jest jedna rzecz wspólna. Chcemy stworzyć ten film - podobnie jak i grę - dla Was. Inspirują nas niezliczone rzeczy, ale żadna aż tak bardzo, jak niezwykła praca naszej społeczności w Minecraft każdego dnia.

Przypomnijmy, że w oryginalnej Minecraft grze poruszamy się kwadratowymi postaciami i z ich pomocą kreujemy świat. Fabuła filmu pełnometrażowego skupi się natomiast na nastoletniej dziewczynie, która wraz z grupą poszukiwaczy przygód będzie chciała ocalić swój piękny świat przed zniszczeniem ze strony smoka.

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV