Najlepsze kreacje aktorskie w obecnie emitowanych serialach

Współczesny serial cierpi na klęskę urodzaju jeśli chodzi o ciekawe kreacje aktorskie. Specjalnie dla Was wybrałem te, moim zdaniem, najciekawsze. Ciekaw też jestem waszych typów.

Współczesny serial cierpi na klęskę urodzaju jeśli chodzi o ciekawe kreacje aktorskie. Specjalnie dla Was wybrałem te, moim zdaniem, najciekawsze. Ciekaw też jestem waszych typów.

W poniższym zestawieniu przyjrzymy się najciekawszym aktorskim kreacjom w serialach, które są obecnie nadawane. Część z nich jest właśnie w trakcie emisji, inne mają przerwę pomiędzy sezonami. Łączy je aktualność i popularność. Lista nie skupia się jedynie na głównych rolach. Często na dalszym planie dzieje się dużo więcej ciekawszego niż na pierwszym. Jak to zwykle przy takich zestawieniach bywa, wybór tytułów jest subiektywny i posegregowany od dobrego do najlepszego. W związku z tym, absolutny top znajduje się na samym końcu listy!

15. David Strathairn - The Expanse

Aktor pojawił się w serialu w drugiej połowie trzeciego sezonu i całkowicie zdominował opowieść. Klaes Ashford to były kosmiczny pirat, należący do Pasiarzy, społeczności walczącej o swoje prawa z Ziemianami i Marsjanami. Strathairn idealnie wszedł w rolę perfekcyjnie adaptując charakterystyczny akcent i zachowanie charyzmatycznego kosmicznego wojownika. Trudno powiedzieć, czy jeszcze go zobaczymy w serialu, ale wystarczyło kilka odcinków, aby jego rola stała się jednym ze znaków rozpoznawczych The Expanse.

The Expanse
fot. Syfy

14. Maggie Gyllenhaal - The Deuce

Serial ten oczywiście słynie  z podwójnej kreacji James Franco, ale to właśnie rola Maggie Gyllenhaal zasługuje na największe uznanie. Podstarzała prostytutka, którą wybory życiowe doprowadziły do sytuacji, w jakiej się znalazła, z czasem zaczyna walczyć o swój los, robiąc karierę w branży porno. Gyllenhaal w Kronikach Times Square jest z jednej strony zmęczona, smutna i zamyślona, a z drugiej pewna siebie, zdeterminowana oraz charyzmatyczna. Jedna z najbardziej sugestywnych ról we współczesnym serialu.

The Deuce
fot. HBO

13. Alison Brie - GLOW

Tej pani należy się uznanie za dualistyczne podejście do swojej roli. Z jednej strony Ruth, otwarta, delikatna i momentami sentymentalna kobieta, z drugiej Zoya The Destroyer, waleczna gwiazda wrestlingu, która czuje się jak ryba w wodzie, stojąc w blasku fleszy. Aktorka perfekcyjnie oddała charakter tej postaci i metamorfozy, jakie przechodzi.

Glow
fot. Netflix

12. Aubrey Plaza - Legion

Co prawda w drugim sezonie aktorka nie miała zbyt dużo do zagrania, ale i tak należy jej się wielkie uznanie za występy w pierwszej serii. Mówi się, że Legion to serial jednego aktora i że bez Dan Stevens, opowieść nie okazałaby się tak wielkim sukcesem. To wszystko oczywiście prawda, ale trzeba też przyznać że Lenny jest najbardziej charakterystyczną postacią produkcji, a Aubrey Plaza najbardziej wyróżniającą się aktorką. Ptaszki ćwierkają, że w trzeciej serii ponownie wróci na pierwszy plan.

Legion
fot. FX

11. Eddie Marsan -  Ray Donovan

Ray Donovan to serial, w którym gra aktorska odgrywa olbrzymią rolę. Każdy z głównych i drugoplanowych bohaterów prezentuje zadowalający poziom warsztatu, ale to właśnie Eddie Marsan jako Terry Donovan stał się ulubieńcem widzów. Nie tylko aktorowi udało się perfekcyjnie oddać przypadłości, na które cierpi osoba chora na parkinsonizm, to jeszcze stworzył postać obdarzoną bardzo specyficznym charakterem. Fani są zgodni – to najciekawszy z braci Donovanów!

Ray Donovan
fot. Showtime

10. Timothy Olyphant - Santa Clarita Diet

Timothy Olyphant to aktor telewizyjny, który ma na koncie kilka bardzo ważnych pierwszoplanowych ról (Deadwood, Justified), ale na 5 minut w kinie wciąż czeka. Swoje imponujące umiejętności aktorskie potwierdził w Santa Clarita Diet, gdzie razem z Drew Barrymore wcielili się w pewne nietypowe małżeństwo. Mimo że hollywoodzka aktorka miała być motywem przyciągającym widzów do serialu, to właśnie Olyphant stał się największą gwiazdą dwóch dotychczasowych serii. W serialu Netflixa udowodnił, że do twarzy mu nie tylko w kowbojskim kapeluszu, ale też w butach pana domu z problemami.

Santa Clarita Diet
fot. Netflix

9. Rachel Brosnahan - The Marvelous Mrs. Maisel

Tak fajnych kobiecych ról we współczesnym serialu ze świeczką szukać. Nie bez kozery Rachel Brosnahan zdobyła nagrodę Złotego Globu za swoją interpretację. Miriam to sceniczna torpeda, wyprzedzająca swoje czasy. To też dziewczyna z życiowymi problemami, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Rachel Brosnahan daje radę zarówno jako charyzmatyczna stand uperka, jak i kobieta próbująca przebić się w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

The Marvelous Mrs. Maisel
fot. Amazon

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: FX

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV