Najlepsze polskie seriale wszech czasów
Poniższe zestawienie zostało stworzone, aby wyprowadzić z błędu tych, którzy uważają, że polski serial to dno i kilometr mułu. Skierowane jest także do tych, którzy mają sentyment do naszych rodzimych, nowszych i starszych odcinkowych opowieści.
Poniższe zestawienie zostało stworzone, aby wyprowadzić z błędu tych, którzy uważają, że polski serial to dno i kilometr mułu. Skierowane jest także do tych, którzy mają sentyment do naszych rodzimych, nowszych i starszych odcinkowych opowieści.
Miodowe lata
Serial komediowy emitowany na Polsacie w latach 1998-2003, był zarazem spektaklem teatralnym wystawianym na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie. Ciepła opowieść o Karolu i Norku była adaptacją brytyjskiego formatu The Honeymooners. Serial bardzo dobrze przyjął się na polskim rynku, co zaowocowało kontynuacją w postaci 17-odcinkowej produkcji Całkiem nowe lata miodowe .
Link not found
Jeden z najdłuższych polskich seriali. Emitowany był z przerwami od 1980 do 2000 roku. Przedstawia on losy mieszkańców pewnej kamienicy w Warszawie. Produkcja trafiła do serc Polaków, dzięki wręcz dokumentalnemu podejściu przy pokazywaniu życia ludzi w kraju, targanym problemami społecznymi i politycznymi.
Kariera Nikodema Dyzmy
Serial, emitowany w latach osiemdziesiątych w TVP jest wciąż bardzo aktualny. Produkcja jest adaptacją powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule z 1932 roku i przedstawia losy pewnego bezrobotnego urzędnika, która dzięki specyficznemu splotowi szczęśliwych wydarzeń znalazł się na szczycie. Mimo wątpliwej moralności i braku ideałów, robi wielką karierę w polityce. Skądś to znamy? Serial nie byłby tym samym, gdyby nie wspaniała gra aktorska nieodżałowanego Roman Wilhelmi.
Zmiennicy
Teatru nonsensu Stanisława Barei ciąg dalszy. Tym razem zostajemy rzuceni w świat stołecznych taksówkarzy, zmagających się z różnymi absurdalnymi sytuacjami. Produkcja liczyła 15 odcinków i emitowana była na początku lat osiemdziesiątych na TVP. W obsadzie znajdowali się między innymi Ewa Błaszczyk, Kazimierz Kaczor i Krzysztof Kowalewski.
Czarne chmury
W 1973 roku TVP spróbowało swoich sił w gatunku "płaszcza i szpady". Czarne chmury przenosiły widzów do drugiej połowy XVII wieku, gdzie wraz z pułkownikiem Krzysztofem Dowgidrem mogli uczestniczyć w widowiskowych walkach o utrzymanie przy Rzeczpospolitej Prus Książęcych.
Źródło: zdjęcie główne:TVP
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat