Najlepsze zwiastuny ostatnich lat
Zwiastuny filmów są kluczowym elementem kampanii reklamowej i prawie wszyscy uwielbiamy je oglądać. Poznajcie naszą listę najlepszych zwiastunów ostatnich lat.
Zwiastuny filmów są kluczowym elementem kampanii reklamowej i prawie wszyscy uwielbiamy je oglądać. Poznajcie naszą listę najlepszych zwiastunów ostatnich lat.
7. The Tree of Life
Ten zwiastun mógłby być jedynie połączeniem Vltavy Smetany i Marszu pogrzebowego Patricka Cassidy’ego, a zdjęcia Emannuela Lubezkiego mówiłby swoje, jednak dostajemy znacznie więcej. Bardzo prosta, wydaje się, historia dojrzewania chłopca gdzieś na amerykańskich przedmieściach już w zwiastunie sięga pewnego rodzaju absolutu i dotyczy najbardziej podstawowych, uniwersalnych kwestii. Geniusz Terrence’a Malicka przejawia się w każdej sekundzie, w każdym zdaniu i zwiastun wyłapuje te najpiękniejsze, najciekawsze chwile, które jednak dopiero w całym kontekście potrafią wybrzmieć najwspanialej.
6. The Dark Knight Rises
Z każdym zwiastunem Mroczny Rycerz powstaje zapowiadał się coraz lepiej, jednak ten ostatni to prawdziwa perełka. Ogranie najbardziej widowiskowych scen spokojną muzyką, która powoli przechodzi w znany motyw Hansa Zimmera, to świetny chwyt, szczególnie że muzyka ta najbardziej wybrzmiewa w trakcie jednej z najfajniejszych kwestii wypowiadanych przez Batmana: „Not everything. Not yet”. Głos Bane’a, sugestia upadku Batmana i jego wielkiego powrotu oraz świetnie zapowiadająca się postać Seliny Kyle zwiastowały najbardziej epickie widowisko w historii kina superbohaterskiego. Jak jednak się okazało, ostatecznie nie wszystko poszło zgodnie z planem.
5. Interstellar
Każdy zwiastun Interstellar jest znakomity, nawet ten pierwszy, zawierający ledwie dwie-trzy sceny z filmu. Najciekawszy jednak jest drugi – najbardziej poruszający i korespondujący z tematyką obrazu. Odliczaniu do odlotu rakiety towarzyszą informacje, że Ziemia umiera, a główny bohater jest jedyną nadzieją. Jednak ta najważniejsza kwestia, czyli relacja Coopera z córką, jest tutaj zaznaczona najdobitniej, co dodaje zwiastunowi niezwykłego emocjonalnego bagażu. Ten trailer udowadnia, jak wielką wizją i fantazją poszczycić może się Christopher Nolan, choć przecież w zapowiedzi nie widzimy jeszcze tych największych szaleństw.
4. The Hunger Games
Jak najlepiej zareklamować Igrzyska śmierci? W ogóle tytułowych igrzysk nie pokazując! Twórcy woleli skupi się na przedstawieniu świata oraz głównych bohaterów zamiast na widowiskowych momentach samego turnieju, co dało piorunujący efekt. Szczególnie fenomenalny jest moment, w którym Katniss zgłasza się na ochotnika – to niezaprzeczalnie jedna z najlepszych chwil w karierze Jennifer Lawrence. Jednak to, co najbardziej zachwyca, to powolne odliczanie poprzedzone hasłem „Igrzyska zmienią wszystkich”. Gdy tylko rozpoczęły się igrzyska w zwiastunie, ja już byłem pewien, że muszę przeczytać książkę, nim pójdę do kina. Dzień później miałem już w rękach powieść Suzanne Collins.
3. Inception
Zwiastun, który skończył wszystkie zwiastuny. Od tej pory każda zajawka musiała mieć obowiązkową incepcyjną tubę, która zagłuszy niedostatki i sklei kolejne widowiskowe sceny. Choć zwiastun sprzedał kilka swoich najbardziej widowiskowych momentów, to te krótkie chwile działają niesamowicie zachęcająco. Znakomitą muzykę w nim użytą często przypisuje się Hansowi Zimmerowi, choć jest to utwór stworzony przez innego artystę, Zacka Hemseya. Co ciekawe, w zwiastunie pojawia się błąd – Cobb mówi, że wykradnięcie myśli jest incepcją, choć jak wiadomo, tytułowy zabieg to zaszczepienie pewnej myśli. To jednak nie przeszkadza, by cieszyć się każdą chwilą tego znakomitego, dynamicznego i emocjonującego zwiastuna.
2. Little Children
Zagubienie bohaterów widoczne jest już od pierwszej sekundy – życie gdzieś na przedmieściu nie jest spełnieniem dla żadnego z nich. Duszne lato, nagie ciała, sporo wolnego czasu sprawiają, że nowa sąsiadka na przedmieściu wdaje się w romans z żonatym mężczyzną. Zaledwie kilka zdań w zwiastunie wystarcza, by pokazać, że bohaterowie żyją w kłamstwie i z czasem coraz bardziej ich to przytłacza. Dźwięk pociągu na przejściu kolejowym staje się coraz głośniejszy, a punkt kulminacyjny ostatecznie nastaje wraz z małą katastrofą zabawkowej kolejki – od tego momentu montażowa układanka jedynie sugeruje, że życie bohaterów wkrótce bardzo się skomplikuje, zaś chwilowe rozprężenie w ostatnich sekundach raczej nie zwiastuje końca męczarni dla bohaterów.
1. The Girl with the Dragon Tattoo
Zero ekspozycji, brak nakreślenia bohaterów, sytuacji, a jednak tego, co powinniśmy dowiedzieć się o filmie, dowiadujemy się bardzo szybko. Szybko zmieniające się krótkie fragmenty w rytm Immigrant Song sugerują nam jednak przebieg historii – powolny wjazd do rezydencji, w której czai się jakaś tajemnica, późniejsze odkrycie jej przez głównego bohatera, co rozpoczyna prawdziwy koszmar. Tempo pozostaje takie same, lecz z czasem jest głośniej, brutalniej, dziwniej, paskudniej. To uczucie niepokoju podbijane jest przez pojawiające się plansze z ogromnymi napisami "THE FEEL BAD MOVIE". Krótki, piekielnie efektowny zwiastun Davida Finchera.
Źródło: zdjęcie główne: Warner Bros.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat