Przeczytaj w weekend

Maj zaproponuje kinomaniakom wiele zupełnie nowych i bardzo ciekawych tytułów - w tym miesiącu na ekranach będzie działo się bardzo dużo i z pewnością każdy znajdzie dobrą propozycję dla siebie. Tymczasowo odetchniemy od kina superbohaterskiego, jednak nie oznacza to, że na srebrnym ekranie zabraknie wartkiej akcji i silnych emocji. Przed nami premiera tytułów takich jak John Wick 3, Pokémon: Detektyw Pikachu, Brightburn: Syn ciemności, Aladyn czy Smętarz dla zwierzaków - zadowoleni będą zarówno fani kina akcji, komedii jak i horrorów. Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych (Kraina cudów, Dzień czekolady) czy ciekawych produkcji biograficznych (Cała prawda o Szekspirze, Tolkien). Co warto obejrzeć w tym miesiącu?

Nowe filmy na maj 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Cała prawda o Szekspirze

Film biograficzny o legendarnym dramatopisarzu, w którego na ekranie wciela się Kenneth Branagh. To już kolejna produkcja, w której aktor jednocześnie obejmuje główną rolę jak i stery reżysera. Recenzje filmu są mieszane - entuzjaści doceniają go za ambitną próbę zaadaptowania pełnego sekretów życiorysu Szekspira do formy przyjemnego w odbiorze dramatu, zaś sceptycy wytykają monotonię, dłużyzny i pewną powolność fabuły. Można być natomiast pewnym świetnych kreacji aktorskich, które docenia się niemal we wszystkich recenzjach - w gwiazdorskiej obsadzie, poza Branaghem, są także Judi Dench i Ian McKellen. Film debiutował na świecie pod koniec ubiegłego roku, zaś w tym miesiącu trafi także do polskich kin.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Iron Sky. Inwazja

Kontynuacja znanego filmu science-fiction o kosmicznych nazistach i dinozaurach. Część druga zapowiada się równie widowiskowo i groteskowo co jej pierwowzór, co można wywnioskować już po samych zwiastunach. Produkcja jest dedykowana przede wszystkim fanom serii - akcja będzie wynikała z wydarzeń z poprzedniej części, w związku z czym przed seansem warto wrócić do Iron Sky. Przypomnijmy, że budżet filmu (podobnie z resztą jak przy pierwszej części) został w całości sfinansowany przez fanów dzięki zbiórce w Internecie. Za muzykę odpowiada zespół Laibach.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Smętarz dla zwierzaków

Tym razem coś dla miłośników prozy Stephena Kinga - Smętarz dla zwierzaków to kolejna, uwspółcześniona adaptacja przerażającej powieści pod tym samym tytułem. Zgodnie z zapowiedziami, tym razem twórcy pozwolili sobie na drobne zmiany fabularne względem pierwowzoru, by zaskakiwać widzów i zaproponować im coś świeżego. Czy tak się jednak stało? Biorąc pod uwagę pierwsze - bardzo mieszane - recenzje, można mieć wątpliwości. Krytykujący zarzucają filmowi powielanie utartych schematów i brak oryginalności, ale w tym samym czasie pojawiają się głosy, że jest wyraźny dreszczyk strachu, a aktorzy i reżyser spisują się na medal i dzięki ich trudowi w realizację seans upływa przyjemnie. Końcowa ocena należy do Was - wybierzecie się do kina? Sprawdźcie zwiastun.

Data premiery w Polsce: 3 maja

Kraina cudów

W maju na ekranach kin coś dla siebie będą mogli znaleźć także najmłodsi widzowie - całkiem przyjemną propozycją na seans wydaje się animowana Kraina cudów od studia Paramount Animation i Nickelodeon. Tytułowa kraina cudów to park rozrywki, główne miejsce akcji, do którego na wielką przygodę trafia nasza bohaterka - z samych zwiastunów wynikać może, że akcji będzie bardzo dużo, jednak recenzje są raczej sceptyczne - widzowie narzekają na przeciętność produkcji, twierdząc, że to jeden z tych filmów, o których szybko się zapomina. Niemniej jednak, jeśli szukacie propozycji na seans z dzieckiem, jest to propozycja godna rozważenia - w tym miesiącu to bowiem jedyna animacja, jaka wchodzi na ekrany kin.

Data premiery w Polsce: 10 maja

Niedobrani

Komedia dla dorosłej części widzów - Niedobrani to zwariowany film Charlize Theron i Setha Rogena, którzy wcielają się w kochanków z zupełnie różnych światów. Już sam rys fabularny zwiastuje masę komizmu sytuacyjnego i słownego. Recenzenci są niemal jednogłośni - główni aktorzy na ekranie po prostu świetnie się bawią, czym łatwo zarażają także widzów. Film porusza tematykę polityki, ale też miłości, umiejętnie balansując między ważnymi motywami - seans przemija przyjemnie, a film momentami potrafi doprowadzić zarówno do łez wzruszenia jak i szczerego śmiechu. To dobra propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za zdrową dawką dobrej komedii - z pewnością warto obejrzeć w kinie.

Data premiery w Polsce: 10 maja

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV