Dziura w głowie

Dziura w głowie to polski film wystawiany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w ubiegłym roku. Jest to debiut pełnometrażowy Piotra Subbotko, uderzający w tony dramatu psychologicznego - histoia pokazuje nam rozpad człowieka, którego życie nie potoczyło się po jego myśli. Już sam tytuł jest przewrotny, bowiem przez zabiegi montażowe i nietuzinkową realizację także i widzowie mogą mieć wrażenie dziury w głowie. Produkcja jest nazywana bardzo oryginalną i pozytywnie wyróżniającą się na tle innych przedstawicieli rodzimego kina - pod warunkiem, że lubicie filmy, na których trzeba mocno wysilić szare komórki by z powodzeniem rozłożyć fabułę na czynniki pierwsze. W roli głównej występuje Bartłomiej Topa

Data premiery w Polsce: 17 maja

John Wick 3

Trzecia część widowiskowej serii akcji z Keanu Reevesem w roli głównej. Tym razem John Wick będzie musiał uciekać przed ludźmi, którzy chcą jego głowy w zamian za wysoką nagrodę. Zwiastuny obiecują dużo frajdy - w trailerach na ekranie dzieją się szalone rzeczy, za które w większości odpowiada ekipa kaskaderów z 87Eleven (pracowali oni też przy poprzednich częściach). Recenzje filmu nie są dostępne, jednak jeśli należycie do fanów tej franczyzy, raczej nie trzeba Was zachęcać do pójścia do kina.

Data premiery w Polsce: 17 maja

Podwójne życie

Propozycja dla fanów kina artystycznego - Podwójne życie to francuska komedia z Juliette Binoche w roli głównej. Tematyka dotyczy szeroko pojętej wierności i relacji międzyludzkich - całość prowokuje do myślenia, ale także dostarcza wielu momentów do śmiechu. Recenzje krytyków na portalu Rotten Tomatoes są znakomite i obiecuję uwodzicielski, wciągający i bardzo zabawny seans, w sam raz na wolny wieczór. Film opiera się głównie na dialogach, zatem możemy spodziewać się przede wszystkim humoru słownego. Jeżeli należycie do fanów tego typu produkcji, być może spodoba się także i Wam. Reżyserem jest Olivier Assayas, który ma w swoim dorobku filmy takie jak Sils Maria czy Personal Shopper.

Data premiery w Polsce: 17 maja

Aladyn

Aktorska wersja znanej animacji Disneya z lat 90., wpadająca wyraźnie w tony musicalu. Już w materiałach promocyjnych możemy zobaczyć pełne przepychu dekoracje i efektowną scenografię - wszystko to zapowiada, że Aladyn będzie prawdziwą błyskotką na ekranach kin. Jeżeli wychowywaliście się na animowanym filmie Disneya, pójście do kina na nową wersję prawdopodobnie będzie dla Was obowiązkowe. Jeśli natomiast jest to dla Was pierwsze spotkanie z historią złodziejaszka i córki sułtana, być może dacie się przekonać zwiastunowi? Recenzje na razie nie są dostępne i decyzja o pójściu do kina powinna zostać przemyślana indywidualnie.

Data premiery w Polsce: 24 maja

Brightburn: Syn ciemności

Brightburn: Syn ciemności to produkcja zapowiadająca się bardzo ciekawie - film korzysta ze schematu, na którym oparta jest historia Supermana, a następnie zmienia ją w pełen napięcia horror. Choć recenzje nie są jeszcze dostępne, zwiastuny sugerują, że będzie tu na czym zawiesić oko - Brightburn zapowiada się klimatycznie, a niektóre sceny rzeczywiście mają potencjał by wywrzeć na widzach wrażenie na wielkim ekranie. Producentem filmu jest James Gunn, reżyser Strażników Galaktyki, zaś autorami scenariusza Mark Gunn i Brian Gunn, czyli odpowiednio jego kuzyn i brat.

Data premiery w Polsce: 24 maja

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV