Przeczytaj w weekend

Polscy aktorzy w Hollywood

Niedawno pisałem artykuł o aktorach polskiego pochodzenia, a dziś zobaczymy, jak Polacy sobie radzą w Hollywood. Czy polscy aktorzy często występują w dobrych filmach?

Niedawno pisałem artykuł o aktorach polskiego pochodzenia, a dziś zobaczymy, jak Polacy sobie radzą w Hollywood. Czy polscy aktorzy często występują w dobrych filmach?

Polscy aktorzy nieraz pojawiają się w hollywoodzkich filmach, można jednak śmiało powiedzieć, że na razie nie odnieśli spektakularnego sukcesu. Żaden z nich nie podbił Hollywood i stał się gwiazdą, aczkolwiek może się to zmienić w dowolnym momencie. Przyjrzyjmy się osobom, które zagrały w różnych mniej lub bardziej udanych produkcjach.

Joanna Pacuła

Śmiało można powiedzieć, że ze wszystkich polskich aktorów to ona odniosła największy sukces. Występowała w amerykańskim kinie i telewizji głównie w latach 80. i 90. Mogliśmy oglądać ją w "Parku Gorkiego" w reżyserii Michaela Apteda. Partnerowała m.in. takim wybitnym aktorom jak William Hurt, Lee Marvin czy Ian McDiarmid. Grała także ze Stevenem Seagelem w "Marked for Death" oraz słynnym westernie "Tombstone" u boku Kurta Russella, Vala Kilmera, Billa Paxtona i Sama Elliotta.

Poza tym raczej grała w kinie klasy B skierowanym na rynek video, a obecnie na DVD. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w 2014 roku w serialu "Bones".

Joanna Pacuła - zdjęcie
Źródło: materiały prasowe

Weronika Rosati

Dla równowagi aktorka, która obecnie stara się zaistnieć w Hollywood. Na tę chwilę gra małe epizody w filmach oraz serialach, które niczym szczególnym się nie wyróżniają. Mogliśmy oglądać ją u boku Stallone'a w akcyjniaku "Bullet to the Head", "The Iceman" z Michaelem Shannonem, "Stand Up Guys" z Alem Pacino i Christopherem Walkenem oraz komedii "Last Vegas" z weteranami Morganem Freemanem, Robertem De Niro, Kevinem Klinem i Michaelem Douglasem. Fani 2. sezonu "True Detective mogli ja widzieć w 2 odcinkach.

Obecnie na premierę czeka dramat "USS Indianapolis: Men of Courage" w reżyserii Mario Van Peeblesa, w którym Rosati ma swoją pierwszą sporą rolę. Wciela się w żonę amerykańskiego wojskowego granego przez Nicolasa Cage'a.

weronika rosati - zdjęcie
Źródło: materiały prasowe

Izabella Scorupco

Był pewien okres w latach 90., kiedy Scorupco grała w naprawdę sporych mainstreamowych produkcjach. Oczywiście wszyscy zapamiętamy ją jako dziewczynę Bonda z "GoldenEye" z Pierce'em Brosnanem. Widzieliśmy ją także w takich filmach jak "Vertical Limit", "Exorcist: The Beginning" i "Reign of Fire".

Potem jej kariera w Hollywood praktycznie dobiegła końca. Scorupco wróciła do Szwecji, gdzie mieszka większość życia. Występuje tam w telewizji i w filmach. Niedawno zakończyła pracę w USA nad thrillerem "Sleepwalker" z Richardem Armitage'em, ale nie wiadomo, jak dużą ma tam rolę.

izabella scorupco - zdjęcie
Źródło: materiały prasowe

Daniel Olbrychski

Jeden z najsłynniejszych polskich aktorów także okazjonalnie pojawiał się w Hollywood. Najgłośniejszą jego rolą jest oczywiście film akcji "Salt" z Angeliną Jolie, gdzie grał istotną postać rosyjskiego szpiega. Zaliczył też małe role w "The Unbearable Lightness of Being" oraz "The Hardy Bucks Movie".

daniel olbrychski - zdjęcie
Źródło: materiały prasowe

Izabella Miko

Miko także nie odniosła żadnego większego sukcesu, ale może poszczycić się równą karierą w umiarkowanie mainstreamowych filmach. Wszystko zaczęło się od muzycznego "Coyote Ugly", gdzie grała jedną z dziewczyn w barze, w którym pracuje główna bohaterka. Z wyróżniających się filmów w jej karierze wymienić można m.in. "Save the Last Dance 2", "Park" (obok Aleca Baldwina), "Clash of the Titans" (grała boginię Atenę) i "Step Up All In". W serialach miała trzyodcinkową rolę w popularnym westernie "Deadwood" oraz większą rolę w szybko skasowanym "The Cape". Wystąpiła też epizodycznie w "Supernatural" oraz w 2. odcinku 2. sezonu Scorpion". Obecnie raczej gra w kinie klasy B, okazjonalnie pojawiając się w mainstreamowych hollywoodzkich filmach.

izabella miko - zdjęcie
Źródło: materiały prasowe

 

Następna ciemna strona
Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Charlie Cox

Charlie Cox

ur. 1982, kończy 37 lat

Adam Brody

Adam Brody

ur. 1979, kończy 40 lat

Michael Shanks

Michael Shanks

ur. 1970, kończy 49 lat

Camilla Luddington

Camilla Luddington

ur. 1983, kończy 36 lat

Rachel Brosnahan

Rachel Brosnahan

ur. 1990, kończy 29 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV