Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – czerwiec 2018

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z czerwca 2018 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z czerwca 2018 roku.

Wybraliśmy dla was kilkanaście interesujących premier i reedycji książek, które trafiły na półki księgarń w zeszłym miesiącu. Wśród nich wyjątkowo nie dominuje fantastyka, a kryminały, thrillery i powieści sensacyjne, choć pojawiły się także inne pozycje. Wydawcy szykowali się na sezon wakacyjny, więc w ich ofertach pojawiło się wiele lżejszych, rozrywkowych tytułów.

Oto subiektywny przegląd premier książkowych z czerwca 2018 roku. Może wśród naszych propozycji znajdziecie coś dla siebie.

Stephen King - The Outsider

groza / obyczajowa / popularny autor

Kolejna powieść Króla Grozy, podobno dorównująca jego najlepszym książkom. To niepokojąca i wciągająca opowieść, zawierają zarówno elementy grozy, jak i powieści obyczajowej. Jednym słowem właśnie to, za co czytelnicy kochają powieści Stephena Kinga.

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

Outsider - okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Cressida Cowell - How to Train Your Dragon i How to Be a Pirate

dla dzieci / ekranizacja / fantastyka

Zapewne wielu z was kojarzy serię animacji How to Train Your Dragon. Powstały one na podstawie serii książeczek dla dzieci autorstwa Cressidy Cowell. W czerwcu do sprzedaży trafiły dwa pierwsze tomy tej pełnego humoru, ilustrowanego cyklu o przygodach młodego wikinga i jego smoczka. W planach wydawnictwa są kolejne części.

Każdy początkujący wiking musi stawić czoła śmiertelnie groźnemu smokowi, by dowieść swej nieprzeciętnej odwagi.
Momencik… To ma być jakiś żart?!
Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci (dla przyjaciół po prostu Czkawka) nie ma najmniejszej ochoty czegokolwiek udowadniać. Zwłaszcza jeśli ma to związek ze szponami jak brzytwy i paszczami ziejącymi ogniem! Będzie musiał coś wymyślić, żeby poskromić smoka po swojemu, ocalić honor, no i ujść z życiem.

Thomas McNamee - O czym myślą koty

koty / nonfiction / zachowanie

Książka dla fanów zwierząt, a kotów przede wszystkim. Miauczące sierściuchy zawsze podążają własnymi drogami, ale być może lektura tej książki pozwoli nam przynajmniej częściowo zrozumieć ich zachowanie?

Oddajemy im własną poduszkę, ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia – kociarza ekstraklasy.
Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? „O czym myślą koty” to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważają się za jej arcymistrzów.

O czym myślą koty - okładka
Źródło: Nasza Księgarnia

Lisa Maxwell - The Last Magician

fantasy / młodzieżowa / początek cyklu

Początek nowej serii fantasy przeznaczonej dla młodzieży. Akcja toczy się w Nowym Jorku z początku XX wieku, a fabuła koncentruje się na kradzieży potężnych artefaktów i rywalizacji magów ze zwalczającą ich organizacją. Nie zabraknie także wątku romantycznego.

Współczesny Nowy Jork. Magia została tu niemal całkiem zapomniana. Nieliczni ludzie obdarzeni nadprzyrodzoną mocą - Magini - muszą ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Każdy Magin przybywający na Manhattan staje się więźniem Krawędzi, bariery energetycznej, która otacza wyspę ze wszystkich stron. Kto ją przekroczy, ten straci moc, a często i życie.
Esta jest zdolną złodziejką od dziecka szkoloną w sztuce wykradania czarodziejskich artefaktów z rąk Zakonu, złowrogiej organizacji, która stworzyła Krawędź. Dzięki darowi panowania nad czasem Esta potrafi cofać się do przeszłości i podbierać magiczne przedmioty niezauważona. Teraz czeka ją najważniejsza ze wszystkich dotychczasowych misji: będzie musiała się przenieść do roku 1902 i ukraść prastarą księgę zawierającą sekrety Zakonu i Krawędzi, zanim tajemniczy Mag zniszczy ją i pozbawi Maginów szans na lepsze jutro.

Ostatni mag - okładka
Źródło: Dolnośląskie

Marion Zimmer Bradley - The Mists of Avalon

fantasy / mit arturiański / początek serii

Jedna z ciekawszych wizji dotyczących legendy o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Tronu. Pisana z perspektywy kobiet powieść stanowi z jednej strony zamkniętą (i bardzo obszerną) całość, a z drugiej początek dłużej serii powstającej przez kilka dekad. W czerwcu ukazała się reedycja w twardej oprawie.

Magiczna legenda Króla Artura, opowiedziana z perspektywy kobiet, które dzierżyły władzę zza tronu.
Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca…
Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata-kochanka, opowiada historię krótkiej świetności Camelotu. Nie jest to jednak opowieść o rycerskich czynach, lecz widziana kobiecym okiem wizja społeczeństwa u progu dziejowych zmian.

Mgły Avalonu - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. Zysk i s-ka

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV