„Kaznodzieja” – Dominic Cooper dopina kontrakt na główną rolę! Lucy Griffiths w obsadzie

Wygląda na to, że już niedługo poznamy pełną obsadę serialu AMC pt. "Preacher", opartego na komiksie "Kaznodzieja". Dominic Cooper jest bliski głównej roli, a do ekipy dołączyła Lucy Griffiths.

Wygląda na to, że już niedługo poznamy pełną obsadę serialu AMC pt. "Preacher", opartego na komiksie "Kaznodzieja". Dominic Cooper jest bliski głównej roli, a do ekipy dołączyła Lucy Griffiths.

Zachodnie media zgodnie podają, że Dominic Cooper ("Marvel's Agent Carter") kończy negocjacje w sprawie roli protagonisty w serialu "Preacher". Najprawdopodobniej to on zagra Jessego Cutlera.

Do obsady dołączyła też Lucy Griffiths ("Constantine", "True Blood"), która zagra postać stworzoną specjalnie na potrzeby produkcji AMC i nie mającą swojego komiksowego pierwowzoru. Aktorka wcieli się w Emily Woodrow, samotna matkę wychowująca trójkę dzieci. Emily jest kelnerką, gra na organach w kościele i jest prawą ręką Jessego. Jest spokojna, silna i jak na swój młody wiek, bardzo dojrzała. Podkochuje się w głównym bohaterze.

W obsadzie jest także Ruth Negga w roli Tulip O’Hare, Ian Colletti jako Arseface, a Joseph Gilgun zagra Cassidy'ego.  Za sterami pilota stoją Seth Rogen i Evan Goldberg, którzy stworzyli adaptację serialu i wyreżyserują 1. odcinek. Sam Catlin ("Breaking Bad") jest autorem scenariusza pilota i będzie prowadzącym producentem wykonawczym.

Czytaj także: Marvel i ABC rozpoczynają pracę nad spin-offem serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”

Fabuła skupia się na Jesse’em Custerze, kaznodziei z małego miasteczka w Teksasie, który łączy się ze stworzeniem uciekającym z nieba. Dzięki temu wykształca zdolność zmuszania każdego do zrobienia czegokolwiek zapragnie. Razem z byłą dziewczyną imieniem Tulip i irlandzkim wampirem Cassidym wyruszają na wyprawę, by dosłownie odnaleźć Boga.

Zdjęcia do pilota mają ruszyć jeszcze w tym roku. Jeśli serial dostanie zamówienie na sezon, zadebiutuje on w 2016 roku.

Fot. comingsoon.net
Lucy Griffiths / fot. comingsoon.net

 

Źródło: comingsoon.com / zdjęcie: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV