 
 fot. Rockstar Games
                                            
                            fot. Rockstar Games
                        
                                    Rockstar może mieć w planach przeniesienie Red Dead Redemption 2 na kolejną platformę. Gra została skatalogowana dla Nintendo Switch, a kategorię wiekową dla niej nadał jej brazylijski odpowiednik PEGI. Może to oznaczać, że firma szykuje się do zapowiedzenia portu na przenośną konsolkę japońskiej firmy.
Rockstar niedawno przeniósł na Nintendo Switch i PS4 oryginalne Red Dead Redemption wraz z dodatkiem Red Dead Redemption: Undead Nightmare. Istnieje możliwość, że firma zdecyduje się przenieść na Switcha również sequel, choć ten jest zdecydowanie bardziej wymagający. W grę wchodzą kilka potencjalnych scenariuszy: duże kompromisy i znacznie niższa jakość oprawy graficznej lub... postawienie na wersję działającą w chmurze. Ostatnia możliwość jest taka, że ewentualny port pojawi się na następcy Switcha, który, według nieoficjalnych informacji, mocą ma być zbliżony do PlayStation 4 i Xboksa One, a więc platform, na których pierwotnie zadebiutował wielki hit Rockstar Games.
Czas pokaże, jak będzie naprawdę. Warto natomiast przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy wspomina się o RDR2 na Switchu. Wcześniej takie informacje można było znaleźć w sieci już w czerwcu minionego roku.
Źródło: VG247
 
 
    
 
 
                         
         
         
         
                                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                     
                    
                     
                    
                     
                    
                     
                    
                     
             
             
             
            