Co obejrzeć wieczorem? Oto nasze propozycje

Wieczór jest najlepszym momentem, aby w samotności, z bliską osobą lub paczką przyjaciół zorganizować odprężający seans kinowych przebojów. Doradzamy, co najlepiej obejrzeć w czasie odpoczynku.

Wieczór jest najlepszym momentem, aby w samotności, z bliską osobą lub paczką przyjaciół zorganizować odprężający seans kinowych przebojów. Doradzamy, co najlepiej obejrzeć w czasie odpoczynku.

Dzień zwykle upływa nam na obowiązkach zawodowych, pracach domowych oraz załatwianiu przeróżnych spraw w państwowych placówkach. Jednak gdy nad naszymi domami zapada zmrok, wtedy można zostawić codzienne problemy za sobą, zasiąść wygodnie na kanapie i wyluzować się przy wielu fantastycznych produkcjach filmowych. Wówczas zastanawiamy się, co obejrzeć wieczorem. Oto te produkcje, które z całego serca mogę Wam polecić.

The Prestige

Film, który trochę zniknął i przeszedł bez echa pomiędzy innymi wielkimi widowiskami tworzonymi przez Christopher Nolan, dlatego warto zobaczyć tę fantastyczną produkcję. Dwaj iluzjoniści prowadzą ze sobą rywalizację , która z czasem zamienia się w niebezpieczną grę ambicji obydwu artystów, czyniąc ich śmiertelnymi wrogami. Co odbija się również na życiu osób w ich otoczeniu. Znakomita intryga, fantastyczna gra aktorska, gdzie brylują Hugh Jackman oraz Christian Bale, oraz całkowicie zaskakujące zwroty akcji tworzą z tego obrazu znakomity thriller na letnie wieczory, który zawładnie Waszymi umysłami.

John Wick

Doskonałym gatunkiem dla wieczornego seansu jest kino akcji, a oto jeden z jego najznamienitszych przedstawicieli ostatnich lat. Mimo że uwielbiam w filmach pościgi strzelaniny i walkę wręcz, to do obejrzenia tej produkcji przekonał mnie fakt... powstawania sequela. Gdy już jednak go zobaczyłem, powtórzyłem sobie jego seans jeszcze kilka razy w ciągu następnych tygodni. Opowieść o najlepszym w historii zabójcy na zlecenie, który powraca, aby zemścić się na gangsterach, którzy ukradli mu samochód i zabili psa jest według mnie nie tylko jednym z najlepszych filmów akcji w tym wieku, ale także w całej historii tego gatunku. Perfekcyjne choreografie walk, bardzo dobre sceny akcji i szybkie tempo narracji oraz cała otoczka zbudowana wokół profesji płatnych zabójców sprawią, że nie będziecie się nudzić przez cały czas trwania seansu.

Zodiac

Jeśli udany filmowy wieczór równa się trzymającej w napięciu fabule, to nikt inny nie robi tego tak dobrze jak David Fincher. Doskonałym tego przykładem jest właśnie Zodiac. To oparta na faktach historia o dziennikarskim śledztwie w sprawie jednego z najsłynniejszych w historii świata seryjnych zabójców, któremu prasa nadała tytułowy przydomek. Mimo że ludzie znający tę historię będą wiedzieć jak zakończy się film, to jednak nie przestaną kibicować głównym bohaterom w ich z góry przegranej walce. To wszystko dzięki bardzo dobrym kreacjom aktorskim i zmyślnemu prowadzeniu historii przez reżysera. Nawet jeśli wynik starcia jest z góry przesądzony, to cały czas intryga będzie trzymała Was na krawędzi fotela.

About Time

Filmowy wieczór z ukochaną osobą nie może się obejść bez jakiejś romantycznej produkcji. Ja polecam Wam oryginalną wersję historii miłosnej w konwencji science-fiction. Młody chłopak, Tim, dowiaduje się w swoje 21 urodziny, że wszyscy mężczyźni w jego familii mogą podróżować w czasie. Postanawia wykorzystać tę zdolność, aby zmienić swój świat na lepsze i odnaleźć miłość życia. Może wydawać się, że to film z dosyć banalną fabułą, jednak tak naprawdę to bardzo wzruszająca historia o rodzinie, dziedzictwie, i przemijaniu. Kto nie widział, niech sprawdzi koniecznie, ta produkcja na pewno poruszy Wasze serca.

Batman w cieniu Czerwonego Kaptura

Przy czym można się bardziej zrelaksować, jeśli nie przy dobrej animacji? W tym wypadku jednak nie postawiłem na uwielbiane przeze mnie filmy ze stajni Pixara, a wybrałem produkcję od  Warner Bros Animation. Mimo że filmy DCEU nie zawsze trzymają równy, dobry poziom, to już animacje oparte o komiksy tego wydawnictwa naprawdę czasami ocierają się o geniusz. Tak jak Batman w cieniu Czerwonego Kaptura. Historia oparta na jednym z najbardziej znanych komiksów o Mrocznym Rycerzu opowiada o zabójstwie Jasona Todda aka Robina przez Jokera i jego późniejszym powrocie jako nemezis Batmana, Red Hood. Bardzo dobry mroczny klimat oraz doskonale przedstawiona kultowa opowieść będą bardzo dobrym wyborem na wieczorny seans. Cały czas czekam na kinową wersję historii.

www.youtube.com/watch?v=YLymYj2Thfc" align="center" promote_link="yes" mode="lazyload"]

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV