GRY 2019: najciekawsze premiery [lista aktualizowana]

Rok 2018 okazał się bardzo obfity w premiery świetnych tytułów. Na szczęście i w roku 2019 gracze nie powinni mieć powodów do narzekań.

Rok 2018 okazał się bardzo obfity w premiery świetnych tytułów. Na szczęście i w roku 2019 gracze nie powinni mieć powodów do narzekań.

Mortal Kombat XI

Premiera: 23 kwietnia 2019
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Kontynuację tej popularnej serii niezwykle krwawych i brutalnych bijatyk ujawniono na tegorocznej gali The Game Awards. Możemy spodziewać się jeszcze bardziej realnej przemocy, lepszej warstwy graficznej, a także pewnych zmian w zakresie mechaniki rozgrywki. Tym razem gracze otrzymają też możliwość toczenia starć mobilnie - na konsoli Nintendo Switch.

Days Gone

Premiera: 26 kwietnia 2019
Platformy: PlayStation 4

Gra od Bend Studio opowie o członku gangu motocyklowego, który stara się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie - a tych w tej produkcji z pewnością nie zabraknie. Przedpremierowe materiały prezentują istne hordy żywych trupów, z którymi będziemy mogli radzić sobie na różne sposoby - np. przekradając się obok lub decydując się na bezpośrednie starcia.

RAGE 2

Premiera: 14 maja 2019
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Postapokaliptyczna strzelanka z 2010 otrzyma kontynuację. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie ona znacznie odbiegać klimatem od poprzedniczki, oferując nieco luźniejszą atmosferę. Zmianie ulegnie również struktura rozgrywki - tym razem mamy otrzymać tu ogromny, otwarty świat, który zaoferuje zabawę na wiele godzin.

Shenmue III

Premiera: 27 sierpnia 2019
Platformy: PC, PlayStation 4

Trzecia część tej kultowej serii wyczekiwana była od lat i wszystko wygląda na to, że w roku 2019 wreszcie trafi ona na rynek i przedstawi zwieńczenie historii Ryo Hazukiego. Czy jednak będzie to produkcja udana? Trudno powiedzieć, jednak miłośnicy cyklu trzymają za nią kciuki.

The Outer Worlds

Premiera: 2019
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Studio Obsidian to autorzy świetnego Fallout: New Vegas, a ich nowa produkcja wydaje się czerpać pewne elementy z tej serii. Będzie to połączenie gry RPG z pierwszoosobową strzelankę - równie istotne będzie tu sprawne posługiwanie się bronią palną, jak i dialogi z napotykanymi postaciami, a podejmowane przez nas decyzje będą miały wpływ na los naszego bohatera.

Strony:

Źródło: fot. Square Enix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV