GRY 2020 - premiery: Cyberpunk 2077, Iron-Man na VR, nowy Minecraft i Settlersi. Co jeszcze?

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Doom Eternal

Pierwszoosobowa strzelanka od studia id Software, w której gracze wcielają się w Doom Slayera i stają do walki z hordami demonów. W tej bezpośredniej kontynuacji gry z 2016 roku znajdziemy nowe miejsca do zwiedzenia, przeciwników do pokonania oraz bronie, które posłużą nam do oczyszczania lokacji z demonicznych pomiotów.

Doom Eternal - premiera 20 marca 2020 roku. Wydawca: Bethesda, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch.

Persona 5 Royal

Rozszerzona wersja świetnie ocenianej gry z 2017 roku. Edycja ta zawiera dodatkowy semestr, a także nowe postacie i wyzwania czekające na graczy.

Persona 5: Royal - premiera 31 marca 2020 roku. Wydawca: Atlus, platformy: PlayStation 4.

Half-Life: Alyx

Powrót legendarnej marki od Valve, tym razem tworzony z myślą o technologii VR. Twórcy zapewniają jednak, że będzie to pełnoprawna część serii, która przedstawi wydarzenia pomiędzy 1. i 2. odsłoną cyklu, a rozgrywka połączy eksplorację, walkę i rozwiązywanie logicznych łamigłówek.

Half-Life: Alyx - premiera marzec 2020 roku. Wydawca: Valve, platformy: PC (VR).

Resident Evil 3

Remake gry z 1999 roku zaoferuje zupełnie nową oprawę audiowizualną, a także pewne zmiany w mechanice rozgrywki, ale przedstawi graczom dobrze znaną historię. Poinformowano również, że produkcja ta zawierać będzie także sieciowy moduł Resident Evil: Resistance.

Resident Evil 3 - premiera 3 kwietnia 2020 roku. Wydawca: Capcom, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Cyberpunk 2077

Nowa produkcja polskiego studia CD Projekt RED, tym razem zabierająca graczy do fikcyjnego, futurystycznego miasta Night City. Rozgrywka ma oferować mnóstwo swobody i powierzane nam zadania będziemy mogli wykonywać na różne sposoby: wykorzystując w tym celu skradanie się, hakowanie lub brutalną siłę.

Cyberpunk 2077 - premiera 16 kwietnia 2020 roku. Wydawca: CD Projekt, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Predator: Hunting Grounds

Sieciowa gra akcji stawiająca na rozgrywki 4v1, w których drużyna czterech graczy wciela się w żołnierzy, a jeden w polującego na nich łowcę. Nie zabraknie tu róznych klas postaci, broni i umiejętności.

Predator: Hunting Grounds - premiera 24 kwietnia 2020 roku. Wydawca: Sony Interactive Entertainment, platformy: PC, PlayStation 4.

Strony:

Źródło: fot. CD Projekt, SIE, Square Enix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV