GRY 2020 - premiery: Cyberpunk 2077, Iron-Man na VR, nowy Minecraft i Settlersi. Co jeszcze?

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Minecraft: Dungeons

Spin-off jednej z najpopularniejszych gier w historii, skupiający się na przemierzaniu tytułowych lochów, walce z przeciwnikami i zdobywaniu coraz lepszego wyposażenia. Produkcja ta zaoferuje także możliwość zabawy w kooperacji, tak lokalnie, jak i poprzez sieć.

Minecraft: Dungeons - premiera kwiecień 2020 roku. Wydawca: Xbox Game Studios, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch.

Marvel's Avengers

Studio Crystal Dynamics pracuje nad grą, która pozwoli pokierować popularnymi superbohaterami Marvela: Iron-Manem, Kapitanem Ameryką, Hulkiem, Thorem, Czarną Wdową, a także Ms. Marvel. Rozgrywka ma tutaj łączyć elementy akcji z rozwojem postaci. Nie zapomniano także o trybie kooperacji, chociaż w ten sposób nie przejdziemy całej kampanii, a jedynie odrębne od niej misje.

Marvel's Avengers - premiera 15 maja 2020 roku. Wydawca: Square Enix, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Wasteland 3

Kontynuacja serii kultowych gier RPG z akcją osadzoną w postapokaliptycznym świecie. Miejscem akcji jest Arizona, a głównym bohaterem jeden ze Strażników Pustkowi, który musi odnaleźć się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Największą zaletą tej produkcji będzie prawdopodobnie historia, którą będziemy mogli kształtować poprzez podejmowane w toku rozgrywki decyzje.

Wasteland 3 - premiera 19 maja. Wydawca: inXile Entertainment, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

The Last of Us: Part II

Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tej generacji konsol i kontynuacja wydarzeń przedstawionych w produkcji z 2013 roku. Tym razem w centrum opowieści znajduje się znana z poprzedniczki Ellie. Młoda kobieta będzie musiała po raz kolejny odnaleźć się w pełnej niebezpieczeństw postapokaliptycznej rzeczywistości.

The Last of Us: Part II - premiera 29 maja 2020 roku. Wydawca: Sony Interactive Entertainment, platformy: PlayStation 4.

Iron Harvest

Strategia czasu rzeczywistego w klasycznym stylu i z akcją rozgrywającą się w alternatywnej rzeczywistości 1920+. Oznacza to, że obok klasycznych jednostek znajdziemy tutaj również wielkie roboty. Gra zaoferuje kampanię dla jednego gracza oraz możliwość rozgrywki dla wielu osób - zarówno w kooperacji, jak i w nastawionych na rywalizację potyczkach. 

Iron Harvest - premiera wrzesień 2020 roku. Wydawca: Deep Silver, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Dying Light 2

Pierwszoosobowa gra akcji od polskiego studia Techland. Akcję osadzono w otwartym świecie, który będziemy mogli swobodnie przemierzać dzięki systemowi parkouru. Przeszkadzać nam w tym będą ludzcy przeciwnicy oraz hordy żywych trupów, jednak nie będziemy bezbronni: w starciach wykorzystamy różnego rodzaju broń, zarówno palną, jak i do walki w zwarciu.

Dying Light 2 - premiera 2020 rok. Wydawca: Techland, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Strony:

Źródło: fot. CD Projekt, SIE, Square Enix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV