GRY 2020 - premiery: Cyberpunk 2077, Iron-Man na VR, nowy Minecraft i Settlersi. Co jeszcze?

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Jakie gry w 2020 pojawią się na rynku? Sporo kultowych powrotów i jeszcze więcej imponujących nowości. W growym zestawieniu naEKRANIE.pl sprawdzamy daty premier, zwiastuny i informacje o najważniejszych tytułach.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Biomutant

Efektowne RPG akcji z otwartym, postapokaliptycznym światem. Rozgrywka połączy starcia w czasie rzeczywistym będące mieszanką walki wręcz, strzelania i wyjątkowych zdolności, a także eksplorację i system wytwarzania przedmiotów.

Biomutant - premiera 2020 rok. Wydawca: THQ Nordic, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

The Settlers

Reboot popularnej serii gier strategicznych. Twórcy obiecują, że zaoferuje on zarówno znane już mechaniki, jak i zupełnie nowe elementy, które wprowadzą powiew świeżości do rozgrywki. Zadaniem graczy po raz kolejny będzie zadbanie o potrzeby tytułowych osadników. 

The Settlers - premiera 2020 rok. Wydawca: Ubisoft, platformy: PC.

Warcraft III: Reforged

Kultowa strategia czasu rzeczywistego powróci w odświeżonej odsłonie. Znane kampanie i tryby wieloosobowe będą tutaj dostępne w znacznie milszej dla oka oprawie, wszystko za sprawą zupełnie nowych, współczesnych modeli jednostek i wielu innym poprawkom wizualnym.

Warcraft III: Reforged - premiera 2020 rok. Wydawca: Blizzard Entertainment, platformy: PC

Psychonauts 2

Trójwymiarowa platformówka, w której jako Rasputin wędrujemy po umysłach innych postaci. Tytuł zaoferuje wymagający zręczności gameplay, wyjątkowy, trudny do podrobienia klimat oraz sporą dawkę humoru.

Psychonauts 2 - premiera 2020 rok. Wydawca: Double Fine, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Ghost of Tsushima

Akcja tej produkcji przenosi graczy na tytułową wyspę Tsushima. Głównym bohaterem jest Jin Sakai, który sprzeciwia się mongolskiej inwazji i zamierza pomścić swoją rodzinę oraz przyjaciół. Tytuł ten ma połączyć dynamiczną walkę oraz skrytobójcze działania.

Ghost of Tsushima - premiera 2020 rok. Wydawca: Sony Interactive Entertainment, platformy: PlayStation 4.

Elden Ring

RPG akcji od studia From Software, które ma na koncie m.in. serię Dark Souls oraz Bloodborne. Ich nowe dzieło ma być kolejną produkcją, która będzie premiować cierpliwość i umiejętności graczy. Szczegóły na temat rozgrywki i historii nie zostały ujawnione, ale wiemy, że nad historią pracował m.in. George R. R. Martin. 

Elden Ring - premiera 2020 rok. Wydawca: Bandai Namco, platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Witchfire

Pierwszoosobowa strzelanka od polskiego studia The Astronauts. Dotychczasowe materiały wskazują na to, że będzie to wymagająca produkcja o mrocznym klimacie. 

Witchfire - premiera 2020 rok. Wydawca: The Astronauts, platformy: PC.

Strony:

Źródło: fot. CD Projekt, SIE, Square Enix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV