Przeczytaj w weekend

Najciekawsze seriale 2016 roku

Przyszły rok w serialach telewizyjnych zapowiada się wyśmienicie. Sprawdźcie naszą listę blisko 30 pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Oto najciekawiej zapowiadające się seriale 2016 roku.

Przyszły rok w serialach telewizyjnych zapowiada się wyśmienicie. Sprawdźcie naszą listę blisko 30 pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Oto najciekawiej zapowiadające się seriale 2016 roku.

Podczas tworzenia poniższej listy braliśmy pod uwagę zarówno projekty z ustaloną już datą premiery, jak i tytuły niedawno zapowiedziane, które mają szansę zadebiutować w USA jesienią przyszłego roku (ale równie dobrze ich produkcja może się przedłużyć). Daty podawane poniżej obejmują telewizję amerykańską, ale po cichu mamy nadzieję, że wiele z prezentowanych niżej pozycji  szybko trafi do naszego kraju.

Oto naszym zdaniem najciekawiej zapowiadające się seriale 2016 roku.

Shadowhunters

Data premiery: 12 stycznia 2016 (Freeform, dawna ABC Family)

Serial oparty na popularnej serii książek dla młodzieży pt. Dary Anioła autorstwa Cassandry Clare. Fabuła skupia się na 18-letniej Clary Fray, która w swoje urodziny odkrywa, że nie jest tym, kim myślała, ponieważ pochodzi z rodu Nocnych Łowców – hybryd aniołów i ludzi, które polują na demony. Kiedy jej matka zostaje porwana, Clary wkracza do świata polowania na demony z tajemniczym Jace'em i swoim najlepszym przyjacielem, Simonem. Żyjąca z wróżkami, warlockami, wampirami i wilkołakami Clary wyrusza w podróż, by odkryć swoją przeszłość i zobaczyć, co kryje przed nią przyszłość.

W obsadzie: Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende i Emeraude Toubia.

The X-Files

Data premiery: 24 stycznia 2016 (FOX)

Wielki powrót jednego z najpopularniejszych seriali na całym świecie. Bezpośrednia kontynuacja przygód agentów Muldera i Scully będzie jednym z najważniejszych telewizyjnych wydarzeń stycznia 2016 roku. David Duchovny i Gillian Anderson powracają w swoich rolach na 5 tygodni (łącznie 6 odcinków). Nieoficjalnie mówi się, że być może 10. sezon Z archiwum X będzie wstępem do nowego serialu o tej samej tematyce, jednak z innymi (młodszymi) agentami w rolach głównych. Twórcą produkcji jest oczywiście Chris Carter.

Legends of Tomorrow

Data premiery: 21 stycznia 2016 (CW)

Jeden z najciekawszych nowych seriali; w ramówce pojawi się już na początku 2016 roku. Legends of Tomorrow to kolejna telewizyjna produkcja z serialowego uniwersum DC Comics, której podwaliny stworzone zostały w serialach Arrow i Flash. Fabuła opowiadać będzie o grupie bohaterów znanych widzom ze wspomnianych dwóch seriali, którymi przewodzi Rip Hunter. Głównym przeciwnikiem jest z kolei nieśmiertelny Vandal Savage. Serial ma być tworzony w lekkim tonie i opierać się na podróżach w czasie.

W obsadzie są: Victor Garber jako profesor Martin Stein/Firestorm, Brandon Routh jako The Atom, Caity Lotz jako White Canary, Arthur Darvill jako Rip Hunter, Dominic Purcell jako Heat Wave, Wentworth Miller jako Captain Cold, Ciara Renee jako Hawgirl, Falk Hentschel jako Hawkman, Franz Drameh jako Firestorm oraz Casper Crump jako Vandal Savage.

Pierwszy sezon będzie składać się 16 odcinków.

Vinyl

Data premiery: 14 lutego 2016 (HBO) / 15 lutego 2016 (HBO POLSKA)

Nowy serial dramatyczny stacji HBO, za którego stworzeniem stoją Martin Scorsese i Mick Jagger. Fabuła umiejscowiona została w latach 70. poprzedniego stulecia w Nowym Jorku i skupia się na biznesie muzycznym w czasach, gdy dopiero rodziły się takie gatunki jak punk, disco i hip-hop. Pokazane jest to z perspektywy Richiego Finestry (Bobby Cannavale) – prezesa wytwórni muzycznej, który stara się utrzymać swoją firmę na powierzchni.

W obsadzie znajdują się również: Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, Jack Quaid i Juno Temple.

Divorce

Data premiery: 2016 (HBO)

Wielki powrót do telewizji Sary Jessiki Parker, która popularna stała się dzięki serialowi Seks w wielkim mieście HBO. Szczegóły nie są znane. Jak sugeruje tytuł, fabuła opowiadać ma o długim i skomplikowanym rozwodzie, a Parker wcieli się w przyszłą rozwódkę. Twórczynią serialu jest Brytyjka Sharon Horgan.

Strony:

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV