Najlepsze komiksy 2016 roku [lista aktualizowana]
Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.
Wybieramy najlepsze komiksy 2016 roku. Oto wydawnictwa, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.
WYBIERZ MIESIĄC:
STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC - LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ
NAJLEPSZE KOMIKSY - LISTOPAD
Sandman: Overture
Po blisko dwudziestu latach Neil Gaiman - brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy - powrócił do swojego chyba najsłynniejszego dzieła, czyli Sandmana. W komiksie Sandman. Uwertura przenosi czytelników do 1915 roku. Zbliża się koniec wszechświata, a Pan Snów i jego krewni muszą (ale czy na pewno? i czy tego chcą?) na to zareagować. Jak zwykle w serii intrygującego scenariusza dopełnia świetna szata graficzna, za którą tym razem odpowiedzialni są J.H. Williams III i Dave Stewart.
Le Combat Ordinaire
To zbiorcze wydanie jednego z najciekawszych francuskich komiksów obyczajowych ostatnich lat. Pięknie zilustrowana opowieść o życiu i codziennych problemach Marco – znerwicowanego fotografa z licznymi problemami osobistymi. Mocne i wzruszające historie, nienachalnie podane prawdy o codzienności, małych radościach i tragediach.
Elektra. Assassin
Elektra Assassin potwierdza niezbity fakt, że najważniejsze komiksy superbohaterskie powstały w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Miller i Sienkiewicz doszli bowiem w swoim komiksie do pewnej granicy, być może nawet ją przekroczyli. Z jednej strony stworzyli opowieść nierzadko bardziej i mocniej fabularnie absurdalną, niż zakręcone historyjki marvelowskich klasyków. Z drugiej strony nie bali się pokazać w niej drugiego dna, którym w tym przypadku było wyjście ze sfery bezpiecznej rozrywki.
NAJLEPSZE KOMIKSY - GRUDZIEŃ
Thor: God of Thunder Volume 2: Godbomb
Thor Gromowładny #1: Bogobójca jest jednym z najlepszych z kolekcji Marvel Now! wydawanych w Polsce. Thor Gromowładny: Boża bomba próbuje mu dorównać, ale w bezpośrednim porównaniu wypada gorzej. Aaron dodał do całości trochę humoru i pozbawił tytułowego bohatera pychy i samouwielbienia z pierwszego tomu, przez co nie jest on już taki oryginalny i przypomina siebie z innych komiksów. Niemniej jest to pozycja godna uwagi.
Deadpool, Vol. 4: Deadpool vs. S.H.I.E.L.D.
Mimo lekkości, bezczelności i sprośności, seria od Deadpoolu stopniowo przechodzi ewolucję w stronę czegoś głębszego. Nasz bohater niezmiennie rzuca żartami i z uśmiechem na ustach masakruje wszystko, co nawinie mu się pod rękę, teraz jednak dostrzegamy w nim coś jeszcze – tragizm i samotność, wynikające z jego stanu i sposobu życia. Gerry Duggan i Brian Posehn wykonali tu świetny ruch, bo przy czwartym komiksie z fabułą zakręconą jak impreza po kilkunastu piwach, taka formuła mogłaby stać się męcząca – ten nowy zwrot jednak każe nam spojrzeć na Wade’a w innym świetle, co dodaje całości nowego smaczku.
Batman: Gothic
Czytelnicy przyzwyczajeni do surrealistycznych, pisarskich szaleństw Granta Morrisona mogą być Gotykiem zaskoczeni. W tym przypadku twórca postawił przede wszystkim na mroczny nastrój opowieści, co przyniosło bardzo udany efekt. Twórcom udało się w tym albumie, przy pozornie odległej od głównego nurtu opowieści o Batmanie, uchwycić esencję jego postaci i jego miasta.
WYBIERZ MIESIĄC:
STYCZEŃ/LUTY – MARZEC/KWIECIEŃ – MAJ/CZERWIEC - LIPIEC/SIERPIEŃ - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK - LISTOPAD/GRUDZIEŃ
Zobacz również:
NAJLEPSZE SERIALE 2016
NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION
NAJLEPSZE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2015 ROKU
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU
NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU
Źródło: zdjęcie główne: Egmont
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat