Przeczytaj w weekend

Podsumowanie dwóch miesięcy sezonu 2013/14, wygrani i przegrani

Sezon 2013/14 trwa w amerykańskiej telewizji już dwa miesiące. Najmocniejsze nowe seriale otrzymały zamówienia pełnych sezonów, a produkcje, które nie poradziły sobie w ramówkach, zostały anulowane.

Sezon 2013/14 trwa w amerykańskiej telewizji już dwa miesiące. Najmocniejsze nowe seriale otrzymały zamówienia pełnych sezonów, a produkcje, które nie poradziły sobie w ramówkach, zostały anulowane.

Marcin Rączka

Marcin Rączka

Początek sezonu rozczarował szczególnie w miejscach gdzie miała odżyć rywalizacja o widza. Zakładano, że we wtorki o 20:00 produkcja ABC Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. będzie skutecznie rywalizować z CBS, tymczasem Agenci NCIS nadal są zdecydowanym liderem. Nadspodziewanie dobrze radzi sobie o tej porze spin-off Pamiętników wampirów pt. The Originals, który sprawił, że stacja CW (razem z Supernatural) zanotowała najlepszą oglądalność we wtorki od ponad 5 lat.

Rozczarowało też starcie dwóch nowych seriali emitowanych o godzinie 22:00 w poniedziałki. Hostages nie było w stanie podołać bardzo mocnemu i dodatkowo wspieranemu przez "The Voice" serialowi The Blacklist. Produkcja NBC otrzymała zamówienie pełnego sezonu i co tydzień notuje stabilną, wysoką widownię. Tymczasem Hostages miało być hitem, a okazało się przeciętniakiem, który zakończy się na jednym sezonie.  Docenić wypada też poniedziałkową ramówkę stacji FOX, gdzie Sleepy Hollow notowało wysoką i stabilną oglądalność, skutecznie pokonując w 18-49 komediowa ramówkę CBS. Zobaczymy, czy taka tendencja się utrzyma również w kolejnych tygodniach, gdy o 20:00 FOX emitował będzie nowy serial – Almost Human.

Dla stacji CBS początek sezonu 2013/14 to jeden z najgorszych okresów w ostatnich latach. Poniedziałkowe seriale komediowe poza How i Met Your Mother radziły sobie bardzo słabo, a widzów tracą też komedie w czwartek. Hitem miał być serial The Crazy Ones, tymczasem produkcja razem z two and a half men notuje znacznie niższą oglądalność w czwartek o 21:00, niż emitowane w zeszłym roku Person of Interest.

W porównaniu z początkiem sezonu 2012/13, widzów zyskały stacje NBC, FOX i CW. Spadki zanotowały CBS i ABC. Zdecydowanie najgorzej wygląda sytuacja tej ostatniej. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. nie okazał się hitem, a pozostałe seriale zarówno komediowe i dramatyczne notują słabą widownię i najpóźniej w maju 2014 wylecą z ramówki.

Poniżej lista wszystkich nowych seriali z telewizji ogólnodostępnej, które zadebiutowały w ramówce oraz ich status.

 • Sleepy Hollow (FOX) - pierwszy sezon zakończy się na 13. odcinkach, zamówiony drugi sezon,
 • Dads (FOX) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • The Blacklist (NBC) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • The Goldbergs (ABC) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • Trophy Wife (ABC) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • The Crazy Ones (ABC) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • The Millers (ABC) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • Mom (CBS) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • The Originals (CW) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • Reign (CW) - zamówiony pełny pierwszy sezon (łącznie 22 odcinki),
 • Super Fun Night (ABC) - zamówienie czterech dodatkowych odcinków pierwszego sezonu,
 • Hostages - pierwszy sezon zakończy się na 15 odcinkach, kontynuacja mało prawdopodobna,
 • Betrayal - pierwszy sezon zakończy się na 13 odcinkach, kontynuacja mało prawdopodobna.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV