Spider-Man: Daleko od domu - aktor zapowiada kontrowersyjną scenę. Informacje o fabule

Wygasło embargo na wywiadu z planu filmu Spider:Man: Daleko od domu. Do sieci trafiły nowe informacje na temat epilogu Avengers: Koniec gry.

Wygasło embargo na wywiadu z planu filmu Spider:Man: Daleko od domu. Do sieci trafiły nowe informacje na temat epilogu Avengers: Koniec gry.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec gry. Fabuła tego drugiego ma fundamentalny wpływ na przygody Pajączka.

Wielu dziennikarzy z USA było na planie w Londynie, gdzie spotkali się z ekipą i wypytali o różne fabularne aspekty. Wówczas nikt nie znał wydarzeń z Avengers: Koniec gry, więc odpowiedzi nie są z tym związane.

Tom Holland wyjaśnia, że motywacją Petera Parkera jest miłość. Jest zadurzony w MJ, która jest w związku z nową postacią imieniem Brad.

Chce odpocząć od odpowiedzialności, bycia Spider-Manem i być po prostu nastolatkiem. Aktor podkreśla różnice w stosunku do Spider-Man: Homecoming, gdzie jego postać cieszyła się z używania mocy. Teraz po prostu potrzebuje urlopu. Peter sądzi, że na wycieczce będzie tylko on i Ned, ale okazuje się, że jego przyjaciel ma dziewczynę - Betty Brandt.

Wydarzy się z filmie coś, co może potencjalnie zdenerwować fanów i widzów. Spekuluje się, że może chodzić albo o śmierć jakiejś postaci, albo o jakiś nieoczekiwany zwrot akcji. Tak opisuje to Tom Holland, ale nie wyjaśnia, na czym polegają zapowiadane kontrowersje:

- W filmie jest scena, w której widzowie poczują, jakby ktoś walnął ich w twarz. Nawet po nakręceniu jej poszedłem do monitora, by ją obejrzeć i pytam Jona (reżyser. przyp. red): jesteś pewny, że to jest w porządku? A on na to: Nie, to nie jest ok. Ludzie znienawidzą tę scenę - mówi aktor.

Dodaje, że będzie to scena z dużą dawką napięcia. Na razie nie ma przecieków na temat tego, z czym możemy mieć do czynienia.

Reżyser Jon Watts opowiedział o relacji Petera Parkera z Nickiem Furym:

- Zawsze chciałem skonfrontować idealistycznego nastoletniego Petera Parkera ze zgorzkniałym super szpiegiem w typie Nicka Fury'ego. Sądziłem, że to świetna kombinacja, którą warto pokazać. Ten motyw był w moim pierwszy zarysie historii, którą przedstawiłem Marvelowi. Mówiłem im: chcę, by ten dzieciak stanął w szranki z tym złym skur***nem. Tony Stark jest jak fajny, bogaty i wspierający wujek. Nick Fury jest dla niego jak wredny, nowy ojczym. Pomyślałem, że skonfrontowanie tych dwóch światów będzie naprawdę fajne.

Watts wyjawił, że na obecną chwilę nie ma w filmie Milesa Moralesa, czyli Spider-Mana z jednego z równoległych światów, którego znamy z animacji Spider-Man Uniwersum.  Czy może się jednak pojawić inny Pajączek z alternatywnej linii czasowej? Zauważono, że do sprzedaży trafiła zabawka z filmu ze Spider-Manem. Kolorystyka jego kostiumu przypomina komiksowego Spider-UK, czyli superbohatera z Wielkiej Brytanii. Zobaczcie sami:

Oto zbiór pomniejszych ciekawostek:

  • Martin Starr powróci jako pan Harrington. Będzie nauczycielem opiekującym się wycieczką szkolną.
  • Bohaterowie zatrzymują się w tanich, obskurnych hostelach. Ekipa musiała taki stworzyć na potrzeby kręcenia w Wenecji, bo nie mogli znaleźć miejsca o takim standardzie.
  • Ciocia May jest teraz aktywistką. Od kiedy wie, że Peter jest Spider-Manem, pracuje nad tym, by był nim 24 godziny na dobę i pomagał jej w akcjach charytatywnych.
  • Podczas wycieczki Peter nakłada strój taktyczny od Nicka Fury'ego, by ludzie z wycieczki nie skojarzyli, że Spider-Man jest zawsze tam, gdzie oni i nie powiązali to z jego osobą. Czarny kostium ma być noszony przez niego przez większość czasu w filmie.
  • Kostium Mysterio jest stworzony praktycznymi metodami, nie efektami komputerowymi. Chciano zachować wierność komiksom. Jedynie jego hełm w kształcie akwarium będzie tworzony efektami komputerowymi.
  • W filmie dowiemy się, że Mysterio należy do grupy superbohaterów.
  • Czarnymi charakterami są tzw. Elementals, którzy pojawiają się w różnych częściach świata. Nie można ich pojmać siecią, ani uderzyć, więc to wymaga od Spider-Mana kreatywności.
  • Struktura ma przypominać film drogi. Akcja rozpocznie się w Meksyku po pierwszym ataku Elementali, potem przeniesie się do Nowego Jorku, następnie do Wenecji, potem do Alp w Szwajcarii, następnie do Pragi, Berlina i małej wioski w Holandii. Kulminacja ma rozgrywać się w Londynie.
  • Mysterio jest porównywany do Barona Mordo z filmu Doktor Strange, w którym jest on bohaterem i mentorem dla centralnej postaci. Jego moce są mistyczne i powiązane jakoś z istotami zwanymi Elementals.
  • Nie pojawi się Michael Keaton jako Vulture

Premiera w lipcu.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV