Nowe filmy na lipiec 2019. Premiery kinowe w Polsce

Lato w pełni, a w kinach zupełnie nowy wakacyjny repertuar. Jeżeli zastanawiacie się, na co warto wybrać się do kina w lipcu, sprawdźcie nasze propozycje.

Lato w pełni, a w kinach zupełnie nowy wakacyjny repertuar. Jeżeli zastanawiacie się, na co warto wybrać się do kina w lipcu, sprawdźcie nasze propozycje.

Trafikant

O filmie

Opowieść o młodym człowieku i jego przyjaźni z Zygmuntem Freudem podczas nazistowskiej okupacji Wiednia. Czytaj więcej

Trafikant to spokojny i pełen klimatu dramat, którego akcja rozgrywa się na początku XX wieku. Cała historia opowiada o młodym człowieku, który poznaje doświadczonego życiem Zygmunta Freuda. Film porusza nie tylko temat dorastania, nabywania świadomości i relacji mentor-uczeń, ale także nawiązuje do rodzącego się na terenach Austrii nazizmu i widma II wojny światowej. Film debiutował na świecie już jesienią 2018 roku, zaś do Polski wchodzi dopiero teraz - jeśli macie ochotę na refleksyjne kino opowiadające o ubiegłym stuleciu, to może być propozycja dla Was.

Data premiery w Polsce: 19 lipca

Pełzająca śmierć

O filmie

Fabuła skupia się na młodej dziewczynie imieniem Haley, która wraca do domu po tym, jak w jej rodzinne miasto na... Czytaj więcej

Czymże byłby sezon letni w kinach bez trzymającego w napięciu thrillera połączonego z kinem katastroficznym? Na ratunek wszystkim, którzy łakną tego gatunku, zmierza Pełzająca śmierć, całkiem ciekawie zapowiadający się film o potężnej burzy i powodzi, która sprowadza do zalewanych domostw krwiożerczego aligatora. Fabuła może i brzmi naciąganie, jednak film wcale nie próbuje być produkcją ambitną - jego głównym zadaniem jest dostarczenie widowiska, rozrywki i dreszczyku emocji na wielkim ekranie. Czy misja zostanie zakończona sukcesem? Dopiero się przekonamy - recenzje nie są jeszcze dostępne.

Data premiery w Polsce: 26 lipca

Truposze nie umierają

O filmie

The Dead Don’t Die to nowy film Jima Jarmuscha. To czarna komedia, która opowiada o inwazji zombie na pewne amerykańskie... Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

W prowincjonalnym do bólu amerykańskim miasteczku, zamieszkałym przez stereotypowych do bólu bohaterów, dzieją się rzeczy dziwne. Słońce nie zachodzi mimo... Czytaj więcej

Truposze nie umierają to nowy horror komediowy w reżyserii Jima Jarmuscha, twórcy filmów Tylko kochankowie przeżyją i Paterson. Żeby było ciekawiej, w rolach głównych występują Bill Murray i Adam Driver, którzy w fabule podejmą konfrontację z zombie. Tematyka żywych trupów nie jest niczym nowym jeśli chodzi o kino i telewizję, jednak jeśli lubicie te klimaty, oto dobra okazja by zobaczyć zombie na wielkim ekranie. Produkcja cieszy się mieszanymi recenzjami, a głównym zarzutem pod jej adresem jest monotonia i przewidywalność. Niemniej jednak, decyzja o pójściu do kina jest godna rozważenia - zobaczcie zwiastun.

Data premiery w Polsce: 26 lipca

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

O filmie

Dwójka młodych ludzi przyjeżdża do Nowego Jorku na weekend. Tam spotyka ich brzydka pogoda i seria przygód. Czytaj więcej

Nowy (tak naprawdę zrealizowany jeszcze w 2017 roku) film Woody'ego Allena, właśnie wkracza na ekrany polskich kin - jeśli macie ochotę na romantyczne allenowskie kino, to dobra okazja, by kupić bilety. Po fabule możemy spodziewać się kolejnej pełnej miłosnych wzlotów i upadków historii, z wyraźną intrygą w tle - zwiastuny sugerują dobrą zabawę i zachęcają do pójścia do kina. Z zakulisowych ciekawostek warto przypomnieć sobie, że to właśnie wokół tej produkcji zrobiło się głośno przy okazji fali #MeToo. Początkowo film miał debiutować na platformie Amazon, ale z uwagi na kontrowersje wokół Woody'ego Allena, dystrybutor odciął się od reżysera, a główne gwiazdy z obsady zrzekły się swojego wynagrodzenia na rzecz ofiar molestowania seksualnego.

Data premiery w Polsce: 26 lipca

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV