Przeczytaj w weekend

IMAX: Kapitan Marvel startuje lepiej niż Avengers: Wojna bez granic

Jak się okazuje, Kapitan Marvel w kinach IMAX w trakcie weekendu otwarcia poradziła sobie lepiej niż film Avengers: Wojna bez granic. Wiemy także, że po śmierci Stana Lee scena z jego cameo została zmieniona.

Jak się okazuje, Kapitan Marvel w kinach IMAX w trakcie weekendu otwarcia poradziła sobie lepiej niż film Avengers: Wojna bez granic. Wiemy także, że po śmierci Stana Lee scena z jego cameo została zmieniona.

Jak donosi portal PR Newswire, Captain Marvel w kinach IMAX w trakcie weekendu otwarcia na amerykańskim rynku zarobiła 14,1 mln dolarów (film wyświetlano na 411 ekranach tego typu w Stanach Zjednoczonych), natomiast w skali całego świata obraz wygenerował wpływy rzędu 22 mln dolarów (964 ekrany). Przełożyło się to na najlepszy międzynarodowy start z wszystkich filmów MCU, a także drugie najlepsze otwarcie w historii w kinach IMAX. Liderem na tym polu pozostaje Star Wars: The Force Awakens, natomiast Kapitan Marvel w pokonanym polu zostawiła takie produkcje jak Jurassic World, Avengers: Infinity War i Star Wars: The Last Jedi.

Reżyserzy produkcji, Anna Boden i Ryan Fleck, wyjawili zaś, że scena z gościnnym występem Stan Lee została nieznacznie zmieniona po jego śmierci:

Zamiast zwykłego śmiechu, który mieliśmy początkowo pokazać, wprowadziliśmy tu delikatny uśmiech Kapitan Marvel, jakby w odpowiedzi na to, co widzi. Wydaje nam się, że w tym momencie to bardziej oddawało to, co poczuła widownia.

Kevin Smith w swoim stylu wyjawił zaś, że o cameo Lee i odwołaniu do jego filmu Mallrats dowiedział się wcześniej:

Zadzwoniono do mnie w tej sprawie kilka miesięcy temu, zaraz po tym, jak Stan odszedł. Telefon od wielkiego Kevin Feige z Marvel Studios. Jeśli dzwoni do ciebie piep... Kevin Feige, no to może się palić, ale musisz, ku..., odebrać.

Portal Comic Book Movie ujawnił z kolei nowe szkice koncepcyjne, które pokazują, że główna bohaterka mogła nosić zupełnie inny kostium oddział Starforce:

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV