Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najlepsze horrory 2018 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze horrory 2018 roku. Oto filmy, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze horrory i regularnie dodajemy do tego artykułu. Tak oto ostatecznie powstanie pełna lista horrorów, które naszym zdaniem były najlepsze w 2018 roku.

Ciche miejsce

Film w reżyserii Johna Krasinskiego to po części horror, po części dramat o rodzinie w świecie pełnym zagrożenia. Tytułowa cisza jest kluczowa dla fabuły oraz dla odbioru opowiadanej historii. To ona opanowuje życie milczących bohaterów, którzy porozumiewają się językiem migowym lub ledwie słyszalnym szeptem, bo inaczej mogą zginąć. Przez większości czasu nie mówią ani słowa. Takim sposobem mamy napięcie, gęstą atmosferę i grozę, którą ta cisza potęguje w sposób fenomenalny. Film wymaga skupienia i wchłonięcia się w ten klimat. A jak już to zrobicie, gwarantujemy, zapomnicie o głośnym popcornie i innych przekąskach.

NASZA RECENZJA

Ghostland

Nowy horror w reżyserii  Pascala Laugiera, który prezentuje coś więcej, niż standardowe szmiry gatunku. Nie jest on oparty na jump scare’ach (coś nagle wyskakuje w trakcie panującej na ekranie ciszy) i opiera się na klimatyczny budowanie atmosfery niepokoju i grozy. Całość ogląda się z niesłabnącym zainteresowaniem, a gierki stosowane przez twórców sprawiają, że nie do końca wiadomo, czy to, na co patrzymy, rzeczywiście jest takie, jak się jawi na pierwszy rzut oka.

NASZA RECENZJA

Dziedzictwo. Hereditary

Horror uznawany za jeden z najlepszych filmów roku? Wszystko na to wskazuje po recenzjach krytyków z całego świata, a nasza jedynie to potwierdza. Jest to film, który z jednej strony jest dobrym horrorem opartym na napięciu, atmosferze grozy i nieoczywistych próbach straszenia. Z drugiej strony jest to dramat w stylu znakomitego kina artystycznego, który zmusza do myślenia, podając wszystko w taki sposób, by widz tylko dostrzegał część prawdy. Do tego znakomite aktorstwo i klimat, który sprawia, że długo po seansie myślimy o tym filmie. Jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat.

NASZA RECENZJA

Halloween

Kontynuacja filmu z lat 70., która ignoruje sequele, które powstały przez lata. Jest to jednocześnie film godny oryginału, a zarazem hołd złożony klasykowi kina. Wiele w tym serca i pasji, która dostrzegalna jest w różnych ujęciach, które mają w jakimś stopniu odwoływać się do pierwszej odsłony. Wiemy, że schemat jest stały – Michael Myers wychodzi robić rzeź i ostatecznie dochodzi do konfrontacji z Laure Stroder. Niby ostatecznej, więc dzięki temu bezpośredniemu związkowi czuć, że jest to błyskotliwa kropka nad i, która pomimo osadzania całości na znanym szkielecie fabularnym, staje się rozrywką wartą uwagi. Emocjonująco, z napięciem i smaczkami, jeśli znacie oryginał.

NASZA RECENZJA

Nawiedzony dom na wzgórzu

Jedyny serial w zestawieniu, który jest wybitnym horrorem, obok którego żaden wielbiciel gatunku nie powinien przejść obojętnie. Jest to rzecz fantastycznie zrealizowana, mroczna, która poza wywoływaniem grozy, opowiada wzruszającą historię. Mamy bardzo dobrze napisanych bohaterów i naprawdę – podkreślamy to stanowczo – genialne operowanie strachem poprzez pomysłowe wprowadzanie obecności duchów. To idealna definicja perfekcyjnego horroru, który jest czymś więcej niż tylko straszakiem.

NASZA RECENZJA

Suspiria

Remake klasyka, który ukształtował horror, jaki znamy. Jest to dzieło niezwykle wizualnie, które nie straszy w klasycznym tego słowa znaczeniu. Ta brutalna opowieść wywołuje niepokój i dyskomfort na innym poziomie, niż zwyczajne horrory. Jeśli poddamy się jej atmosferze i pozwolimy się ponieść, trudno będzie oderwać wzrok choćby na sekundę. Jest to rzecz, która czaruje audiowizualnym klimatem, kapitalnym aktorstwem i na długo zapada w pamięć. Nie straszy wyskakującym nagle potworem, ale wpływa grozą i niepokojem na naszą psychikę, na długo zostając z nami po seansie.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]