Przeczytaj w weekend

Najciekawsze premiery kinowe – jesień 2015

Zakończył się sezon letni w kinach, w którym królowały największe blockbustery. Jakie premiery kinowe zobaczymy jesienią? Oto przegląd najciekawszych tytułów. Jesień 2015 roku zapowiada się emocjonująco.

Zakończył się sezon letni w kinach, w którym królowały największe blockbustery. Jakie premiery kinowe zobaczymy jesienią? Oto przegląd najciekawszych tytułów. Jesień 2015 roku zapowiada się emocjonująco.

Premiery kinowe 2015 roku jak na razie oferowały sporą różnorodność. Nie zabrakło ambitnych filmów, które zapadały w pamięć, ale nie obyło się też bez wyjątkowych i często zaskakująco dobrych blockbusterów.

Przed nami jesień, czyli już ostatni okres kinowy, w którym powinno znaleźć się sporo wyjątkowych tytułów dla każdego widza. Nie brak wyjątkowych superprodukcji, o których będzie bardzo głośno w nadchodzących miesiącach.

Poniższa lista premier kinowych jest ułożona chronologicznie według daty premiery w Polsce.

Czytaj także: Polskie filmy - jesień 2015

WRZESIEŃ

"Straight Outta Compton"

Zaskakująco wielki hit ostatnich tygodni w Stanach Zjednoczonych, który nie daje szans konkurencji. Oto historia członków grupy N.W.A., legend gangsta rapu, którzy mieli gigantyczny wpływ na muzykę i kulturę hip-hop. Obraz zebrał świetnie recenzje widzów i krytyków. Wyjątkowa produkcja dla wielbicieli tego gatunku muzyki, jak i filmów muzycznych w ogóle.

Opis: "Straight Outta Compton" to film biograficzny opowiadający o legendarnej grupie N.W.A. W połowie lat 80. ulice Compton w Kalifornii były jednymi z najniebezpieczniejszych w Stanach Zjednoczonych. Kiedy pięciu młodych ludzi przelało swoje doświadczenie na brutalnie szczerą muzykę, która buntowała się przeciwko złej władzy, dali oni wybuchowy głos cichemu pokoleniu. Film opowie historię o tym, jak ci ludzie zrewolucjonizowali muzykę i popkulturę, rozpoczynając kulturową wojnę.

Data premiery w Polsce: 4 września

"The Transporter Refueled"

Reboot kultowej serii z Jasonem Stathamem. W nowej wersji obserwujemy młodszą wersję bohatera, granego tym razem przez Eda Skreina, którego najbardziej pamiętacie zapewne z roli ukochanego Daenerys z jednego sezonu "Game of Thrones" (potem zastąpił go inny aktor). Reżyser filmu nie napawa optymizmem, gdyż na razie stworzył bardzo krytykowany "Brick Mansions". Wcześniej obserwowaliśmy jego prace w roli montażysty między innymi filmu "Taken 2".

Opis: Film „Transporter: Nowa moc” skupia się na Franku, młodym najemniku, który wspólnie z pewną grupą próbuje zniszczyć rosyjską organizację handlującą żywym towarem.

Data premiery w Polsce: 4 września

"Southpaw"

Dramat o bokserze, o którym było głośno z uwagi na fizyczną przemianę Jake'a Gyllenhaala, który chciał stać się prawdziwym bokserem pod względem mentalnym i fizycznym. Za kamerą stoi Antoine Fuqua, a autorem scenariusza jest sam Kurt Sutter, twórca serialu "Sons of Anarchy". Na pewno pozycja warta uwagi.

Opis: Billy Hope ciężką pracą osiągnął wszystko, czego można oczekiwać od życia. Ma piękną i kochającą żonę, uroczą córkę i wielkie osiągnięcia na ringu. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko. Billy sięga dna, a jedynym sposobem, by się od niego odbić, jest rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów amatorów. Dzięki jego wsparciu rozpoczyna największą walkę swojego życia, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsze stracie w filmie „Do utraty sił” odbędzie się jednak poza ringiem.

Data premiery w Polsce: 11 września

NASZA RECENZJA

"Ricki and the Flash"

O tym filmie może być głośno w sezonie nagród. Oto dramat muzyczny o matce i córce w reżyserii Jonathana Demme'a, twórcy "Milczenia owiec". W głównych rolach prawdziwa matka i córka - Meryl Streep i Mamie Gummer. Meryl Streep jako szalona rockmanka? Może być zabawnie, emocjonująco i ciekawie.

Opis: Supertrio Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara), Jonathan Demme (Oscar za „Milczenie owiec”, „Filadelfia”, „Rachel wychodzi za mąż”) i Diablo Cody (Oscar za scenariusz do filmu „Juno”) w filmie „Nigdy nie jest za późno” przedstawia historię starzejącej się gwiazdy rocka (Streep), która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show-biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka (Mamie Gummer).

Data premiery w Polsce: 11 września

"Karbala"

Polski film wojenny o heroicznej walce naszych żołnierzy w Iraku. Wygląda na tytuł, który może przyciągnąć do kin polskich widzów szukających w rodzimym kinie czegoś innego niż kina depresyjnego i artystycznego.

Opis: To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

Data premiery w Polsce: 11 września

Strony:

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV