Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]
Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.
Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.
KWIECIEŃ
Transmetropolitan, vol. 1
To bezkompromisowy komiks, dosadny, a miejscami wręcz wulgarny. A jednocześnie zaskakująco prawdziwy, poprzez pokazanie wynaturzonego świata przyszłości świetnie pokazujący co w otaczającej nas rzeczywistości jest nie tak i w jakim kierunku zmierza – i pamiętajmy przy tym, że powstał on 20 lat temu.
The Black Monday Murders, vol. 2
Waga, czyli drugi tom wyśmienitego cyklu The Black Monday Murders to skrojona na miarę lektura dla wielbicieli klimatycznych, makabrycznych historii i teorii spiskowych. Pomysłowe trio (Hickman/Coker/Garland) stworzyli intrygującą opowieść. Świetny wybór wydawnictwa Non Stop Comics. Wszelkie laurki wystawione temu tytułowi, jak najbardziej zasłużone.
Vinland Saga #03
Trzeci tom Sagi Winlandzkiej to już zwarta historia z jedną małą retrospekcją, rzucającą światło na kolejny nieznany Thorfinnowi epizod z życia swojego ojca. Pod względem graficznym nic się nie zmienia – to wciąż niesamowicie narysowany komiks, którego każdy kadr cieszy oczy.
Uncanny X-Force, vol. 2
Uncanny X-Force: Era Archangela to drugi tom jednej z najlepszych serii, jakie obecnie ukazują się na polskim rynku – kontynuacja historii ukazanej w Sposobie na Apocalypse’a momentami bije na głowę pierwszą część opowieści. Scenarzysta Rick Remender doskonale panuje nad narracją, łącząc mnogość wydarzeń i twisty fabularne z zaglądaniem w psyche bohaterów.
Saga o Potworze z Bagien. Tom 1
Potwór z Bagien to postać tragiczna; trudno stwierdzić, czy to roślina imitująca człowieka czy raczej człowiek zaklęty dla świata pod postacią rośliny. Z kart tomu uderzają wszędobylski smutek i aura nostalgii, potęgowane zwłaszcza wówczas, gdy bohater wchodzi w interakcje z osobami, które znały jego ludzką powłokę.
MAJ
Twierdzi Pereira
Twierdzi Pereira to dość nietypowy produkt w ofercie Mucha Comics. Nie tylko odstaje gatunkowo i tematycznie od reszty komiksów wydawnictwa, ale też ma tytuł, który czytelnicy, jakby kierowani własnymi, jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami, potrafią przekręcić na Twierdzę Pereira.
S.
Cały komiks S. jest zagadką, także w formie graficznej. Gipi jak zwykle ucieka od szczegółowości, w tle rozrzuca kolorowe plamy, ledwie szkicuje twarze bohaterów. Wychodzi mu z tego coś autentycznie niezwykłego i nie chodzi tylko o udane połączenie przyziemności niektórych wydarzeń z doniosłością i grozą innych.
Clifton. Tom 1
Clifton to jedna z najbardziej znanych frankofońskich serii komiksowych dla dzieci, która od dekad gości na łamach popularnego magazynu Tintin. Mamy tu do czynienia z wybornym połączeniem: opowieści kryminalnej, taniej sensacji i powieści detektywistycznej z dużą dawką humoru słownego i sytuacyjnego.
Berlin #01: Miasto kamieni
Berlin – Miasto kamieni amerykańskiego scenarzysty komiksowego, Jasona Lutesa, z pełną pieczołowitością ukazuje społeczność niemieckiej stolicy z przełomu lat 1928/1929. W albumie znajdziemy cały wachlarz tamtejszych obywateli, począwszy od zagorzałych nazistowskich agitatorów, komunistów i weteranów wojennych, po nękanych przez nacjonalistów mieszkańców żydowskiego pochodzenia i zwykłych mieszkańców tegoż ponurego miejsca.
CZERWIEC
Spodouści
Spodouści Igora Jarka i odpowiedzialnej za rysunki, Judyty Sosny to nowatorski, rodzimy komiks, koncentrujący się na burzliwych życiorysach gangsterów, siejących postrach w Polsce w latach dziewięćdziesiątych. Spotkamy tu bossów mafijnych z tamtego okresu, choćby Pershinga, Carringtona, Barabasza czy Dziada. Mamy tu do czynienia z wyśmienitymi nowelami o grzechach głównych i ślepej pogoni za władzą, pieniądzem i luksusem.
Beautiful Darkness
Piękna ciemność to makabryczna baśń dla dorosłych w wersji komiksowej, autorstwa Marie Pommepuy i Fabiena Vehlmanna z niesamowitymi ilustracjami Kerascoëta. Mamy tu do czynienia z niezwykle niepokojącą opowieścią, w której Calineczka spotyka Freddy’ego Kruegera, Ołowiany Żołnierzyk, przerażające kreatury wprost z filmografii Davida Cronenberga, a na drodze Kopciuszka stają bohaterowie Władców Much Williama Goldinga. Przygotujcie się na soczysty horror z prawdziwego zdarzenia.
Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku
Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Źródło: fot. Marvel
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat