Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną do gustu naszym redaktorom i współpracownikom.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

LIPIEC

The Fade Out

Najlepiej byłoby, gdyby cała historia opisana w Zaćmieniu była jedynie nocnym koszmarem, czymś co nigdy się nie wydarzyło, a jeśli już wydarzyło, to powinno zniknąć w czarnej dziurze powszechnej niepamięci. Niestety nie ma tak łatwo i dlatego jest obrazem koszmaru, przed którym nie ma ucieczki, estetycznym pokłosiem tego, co od zawsze czai się za kulisami potężnych branży, przyciągając i czyhając kolejne ofiary. Niezwykła i bolesna zarazem lektura.

Zaćmnienie - okładka
Źródło: Mucha Comics

Sweet Tooth, vol. 1

W swój grubo ciosany świat Lemire wplótł chwytające za serce, liryczne akcenty. Już same duże oczy bohatera i jego zamiłowanie do łakoci tworzą otoczkę niewinności, która w historii kanadyjskiego twórcy powróci nie raz. A zatem główna siła Łasucha to umiejętne operowanie kontrastami. Brutalność kontra niewinność, cynizm kontra ufność, surowość kontra współczucie tworzą bardzo emocjonującą i emocjonalną zarazem mieszankę.

Łasuch 1 - Okladka
Źródło: Świat Komiksu

Runaways, tom 1

Nagrodzona prestiżową statuetką Harveya seria komiksowa Runaways doświadczonego i uznanego scenarzysty Briana K. Vaughana w niespotykany dotąd sposób ukazuje bogate uniwersum Marvel Comics. Mamy tu do czynienia z wyśmienitym połączeniem opowieści o zbuntowanych nastolatkach z komiksem superbohaterskim, konwencją SF z elementami fantasy, teoriami spiskowymi oraz kinem szpiegowskim.

Runaways, tom 1 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

SIERPIEŃ

Conan. Narodziny legendy

Pierwszy, opasły tom komiksowej serii Conan autorstwa Kurta Busieka i charakterystycznych rysowników – Cary’ego Norda, Grega Rutha, Thomasa Yeatesa i Toma Mandrake’a należy uznać za godny hołd dla twórczości legendarnego pisarza fantasy, Roberta E. Howarda. Rosły, umięśniony i nad wyraz porywczy Conan wkracza do akcji. W Narodzinach legendy poznany jego wczesne przygody oraz fascynującą genezę.

Conan. Narodziny legendy, tom 1 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Ślepa cytadela. Przystanek na Paragonescji. The Long Tommorow

Klasyka europejskiego komiksu, Moebiusa, nigdy dość. Podawane w krótszej, czy w dłuższej formie opowieści klasyka komiksu zawsze pozostają ucztą dla oczu i oryginalną pożywką dla wyobraźni czytelnika. Tym razem w ręce dostajemy trzy trafiające do wyobraźni historie.

Ślepa cytadela, Przystanek na Faragonescji, The Long Tomorrow - okładka
Źródło: Świat Komiksu

WRZESIEŃ

Złoty wiek, część 1

Złoty Wiek jest komiksem nieoczywistym, próbującym łączyć ogień z wodą, czyli historię z bajkowością i nie tylko. Gdzieś w tym zetknięciu kryje się pragnienie ziszczenia utopii, za którą uganiają się bohaterowie i w zasadzie dopiero drugi tom nam odpowie, w jaki sposób twórcy podchodzą do tych idealistycznych rozważań.

Złoty wiek - okładka
Źródło: Timof Comics

Walka kobiet. 150 lat wolności, równości i siostrzeństwa

Komiks ten przede wszystkim jest świetnym przypomnieniem, że wiele zasad społecznych nie jest dana raz na zawsze i można je zmieniać, tak jak stało się to z pozycją kobiety na przestrzeni 150 lat. To szybki kurs z historii walki o równouprawnienie dla bardzo początkujących.

walka kobiet - okładka
Źródło: Non Stop Comics

Garfield. Tłusty koci trójpak #01

Pierwszy zbiorczy tom pasków z Garfieldem w roli głównej zapewnia mnóstwo świetnej zabawy, niezależnie od tego, czy czyta się go wyrywkowo, czy od deski do deski za jednym zamachem. To zdecydowanie nie tylko komiks dla kociarzy, bo przede wszystkim mówi bardzo dużo o nas (i o tym, co nas śmieszy).

Garfield jako taki, tom 1 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Invincible, vol. 1

Invincible popularnego amerykańskiego scenarzysty komiksowego i twórcy kultowej serii Żywe Trupy, Roberta Kirkmana prezentuje świeże spojrzenie na (zdawałoby się) ograne superbohaterskie schematy. Mamy tutaj do czynienia z apetycznym połączeniem: typowego super hero, science fiction, monster movie, a także opowieści obyczajowej, teen dramy oraz dramatu rodzinnego.

Invincible, tom 1 - okładka
Źródło: Świat Komiksu

Murderabilia

Murderabilia hiszpańskiego artysty, Alvaro Ortiza, to wyśmienity, przewrotny, mocno makabryczny komiks o dziwacznym hobby, zaściankowym życiu oraz odrazie do inności. Mimo sporego nagromadzenia scen godnych dla rasowej grozy, mamy tu do czynienia z dość kameralną opowieścią obyczajową, z mocnym akcentem dramatycznym.

Murderabilia - okładka
Źródło: Timof Comics

Astonishing X-Men. Tom 1

Pierwszy tom serii Astonishing X-Men wybudzi w czytelniku spore oczekiwania i ciekawość odnośnie tego, co teraz stanie się z całą społecznością mutantów. Nie da się ukryć, że Joss Whedon wniósł w świat tych herosów świeży powiew, a jego dokonania po dziś dzień wspominane są w Stanach Zjednoczonych z wielkim szacunkiem.

Astonishing X-Men. Tom 1 - okładka
Źródło: Mucha Comics

Kraken

Kraken włoskich artystów komiksowych – scenarzysty, Emiliano Paganiego oraz rysownika, Bruno Cannucciariego, to dzieło niebywale klimatyczne, niepokojące, momentami wręcz makabryczne. Mamy tu do czynienia z dobrze skrojoną opowieścią grozy, połączoną z dramatem obyczajowym i rasowym thrillerem. Wstrzymajcie oddech. Legendarny potwór z głębin może wkrótce zaatakować.

Kraken - okładka
Źródło: Timof Comics

The Moonshine, vol. 1

Pierwszy tom Księżycówki to klimatyczna historia utrzymana w klimatach retro z domieszką wątków fantastycznych. Twardzi faceci, piękne kobiety i nieco zagubiony bohater stanowią niezłą mieszankę, która daje satysfakcję podczas lektury.

Księżycówka. Tom 1 - okładka
Źródło: Mucha Comics

Batman/Flash #01: Przypinka

Batman/Flash - Przypinka to komiks, który dobrze sprawdza się i jako preludium do ważnych wydarzeń w obrębie DC Odrodzenia, i potraktowany jako osobna opowieść. Akcja pędzi tu na łeb na szyję, ale to relacja tytułowych herosów przykuje uwagę czytelnika najbardziej.

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Strony:

Źródło: fot. Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV