Filmy 2019: premiery kinowe roku – kalendarz [lista aktualizowana]

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin w najbliższych dwunastu miesiącach.

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin w najbliższych dwunastu miesiącach.

Michalina Reda

Michalina Reda

Green Book

Ochroniarz z klubu nocnego podejmuje pracę szofera słynnego czarnoskórego pianisty. W rolach głównych Viggo Mortensen i Mahershala Ali. Produkcja otrzymała nominację do pięciu Złotych Globów.

Green Book

Green Book

O filmie

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

to tak naprawdę film drogi o dwóch ludziach ze skrajnego spektrum społeczeństwa. Mamy genialnego czarnoskórego pianistę Dona Shirleya, który należy do inteligencji, oraz jego kierowcę i... Czytaj więcej

Data premiery: 15 lutego

Bracia Sisters

Czarna komedia, w której grają Joaquin Phoenix John C. Reilly. Panowie są bardzo doceniani za swoje kreacje aktorskie - krytycy wyraźnie wskazują, że między ich postaciami jest chemia i że na ich wspólne przygody patrzy się z wielkim entuzjazmem.

Bracia Sisters

Data premiery w Polsce: 22 lutego

Nowy dramat w reżyserii twórcy oscarowego Moonlight, będący jednocześnie adaptacją powieści Jamesa Baldwina z 1974 roku. Krytycy nie przebierają w słowach i mówią, że jest to kino najwyższej jakości.

Data premiery w Polsce: 22 lutego

Zdaniem krytyków, można się tu dopatrzeć podobieństw do znanego Slumdoga - głównym bohaterem jest dziecko, które dorastało w niesprzyjających warunkach i które teraz chce sprawiedliwości nie tylko od swoich rodziców, ale od całego świata. Reżyserką produkcji jest Nadine Labaki, która do swojego filmu zatrudniła wielu nieprofesjonalnych aktorów - dziś właśnie za to najbardziej docenia się ją w recenzjach.

Data premiery w Polsce: 22 lutego

Kontynuacja ubiegłorocznego filmu Patryka Vegi, w której powrócimy do znanych już bohaterów takich jak Niania, Siekiera czy Anna Ostrowska.

Data premiery w Polsce: 22 lutego

Nowy film Jana Jakuba Kolskiego, który debiutował na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Twórca odnosi się do sytuacji politycznej kraju oraz porusza tematykę wiary w Boga - mamy tu zatem do czynienia z historią wielowątkową, utrzymaną w klimacie kina drogi i pełną refleksji na temat otaczającego głównych bohaterów świata.

Data premiery w Polsce: 22 lutego

PREMIERY 2019 - MARZEC

Przygodowe fantasy, opowiadające o grupce dzieciaków, które wyruszają w ekscytującą podróż, by zapobiec zagrożeniu z czasów średniowiecza. Pojawi się też słynny miecz Excalibur. Na stanowisku reżysera - Joe Cornish, scenarzysta .

The Kid Who Would Be King

O filmie

Fabuła filmu The Sisters Brothers skupia się na dwóch braciach Sisters – Elim i Charliem. Panowie zostają zatrudnieni jako płatni zabójcy i mają za zadanie schwytać złodzieja, który ograbił ich... Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

W ostatnim czasie western przeżywa prawdziwy renesans - to o tyle zaskakujące, że cały gatunek został przez lata przemielony przez świat kina na wydawałoby się wszelkie możliwe sposoby. W filmie... Czytaj więcej

Data premiery: 1 marca

Kiedy się pojawiłaś

Pełna emocji historia o nastolatkach, która poruszy życiowe i trudne tematy - możemy spodziewać się łez wzruszenia, ale prawdopodobnie także i śmiechu. Choć krytycy faktycznie wskazują na to, że nie zaznamy tu łamania barier gatunkowych czy nowatorstwa, film i tak cieszy się pozytywnymi recenzjami.

Kiedy się pojawiłaś

Data premiery w Polsce: 1 marca

Steve Carell w niezwykłym dramacie Roberta Zemeckisa. Wraz z głównym bohaterem balansujemy między światem rzeczywistym a fikcyjnym, przenosząc się do rzeczywistości lalek i miasteczka z makiety. Co ciekawe, jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Witajcie w Marwen

O filmie

Hipochondryk pracujący jako bagażowy na lotnisku zostaje zmuszony do konfrontacji ze swoimi obawami, gdy brytyjska nastolatka z nieuleczalną chorobą nakłania go, by pomógł jej w wykonaniu ekscentrycznej listy zadań. Czytaj więcej

Data premiery: 1 marca

The Front Runner

Ciekawie zapowiadający się film ze świetną rolą Hugh Jackmana, który wciela się w Gary'ego Harta, byłego senatora Stanów Zjednoczonych. Produkcja była nagradzana na festiwalach filmowych, jednak jej recenzje są jedynie średnie.

Data premiery: 1 marca

The Front Runner

The Front Runner

O filmie

Fabuła filmu The Front Runner skupia się na byłym senatorze Stanów Zjednoczonych, jakim jest Gary Hart. W latach 80. polityk startował w wyborach prezydenckich z ramienia partii Demokratów. Historia opowiada... Czytaj więcej

Boy Erased

Mocny film o homoseksualizmie widzianym przez pryzmat Kościoła i głęboko wierzącej społeczności. Dojrzewający syn staje się wyrzutkiem rodziny po swoim coming-oucie. W obsadzie Lucas Hedges, Nicole Kidman i Russell Crowe. Reżyserem i scenarzystą jest Joel Edgerton. Film ma świetne recenzje.

Boy Erased

Boy Erased

O filmie

Fabuła filmu skupia się na synu kaznodziei, który zostaje zmuszony do uczestniczenia we wspieranym przez Kościół programie mającym na celu „nawrócenie” go z homoseksualizmu. Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

W Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach powstało już kilka filmów, które analizują zjawisko tzw. terapii konwersyjnej, pseudonaukowej praktyki, mającej w zamierzeniu zmienić orientację seksualną pacjenta z homoseksualnej lub biseksualnej na... Czytaj więcej

Data premiery: 1 marca

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV