Saturny 2019 - lista nominacji. Gra o tron i Avengers powalczą o nagrody

Saturny to statuetki przyznawane corocznie produkcjom z gatunku science fiction, fantasy i horroru. Oto lista nominowanych.

Saturny to statuetki przyznawane corocznie produkcjom z gatunku science fiction, fantasy i horroru. Oto lista nominowanych.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tagi:  saturny 2019 

Saturny to statuetki przyznawane filmom i serialom od 1973 roku - rokrocznie docenia się najważniejsze produkcje z gatunku science fiction, fantasy i horroru. W tym roku przypada 45. edycja wręczenia statuetek, a dziś do sieci trafiła oficjalna lista nominowanych. Bez większych zaskoczeń - znajdują się na niej Gra o tron oraz Avengers: Koniec gry. Poza tym także inne głośne produkcje tego roku - aktorski Aladyn, horror To my czy weteran telewizji, The Walking Dead.

Saturny 2019 - nominacje

FILM

NAJLEPSZY FILM KOMIKSOWY

Aquaman
Avengers: Koniec gry
Avengers: Wojna bez granic
Kapitan Marvel
Shazam!
Spider-Man: Daleko od domu
Spider-Man Uniwersum

NAJLEPSZY FILM SCIENCE FICTION

Alita: Battle Angel
Bumblebee
Jurassic World: Upadłe królestwo
Player One
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
Przepraszam, że przeszkadzam
Ulepszenie

NAJLEPSZY FILM FANTASY

Aladyn
Dumbo
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Godzilla II: Król Potworów
Mary Poppins powraca
Toy Story 4
Yesterday

NAJLEPSZY HORROR

Truposze nie umierają
Halloween
Dziedzictwo. Hereditary
Operacja Overlord
Smętarz dla zwierzaków
Ciche miejsce
To my

NAJLEPSZY FILM AKCJI/PRZYGODOWY

Przykładny obywatel
Escape Room
Glass
John Wick 3
Mission: Impossible – Fallout
Drapacz chmur

NAJLEPSZY THRILLER

Bad Samaritan
Źle się dzieje w El Royale
Destroyer
Dragged Across Concrete
Greta
Ma
Searching

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

Grinch
Jak wytresować smoka 3
Iniemamocni 2
Ralph Demolka w internecie
Spider-Man Uniwersum
Toy Story 4

NAJLEPSZY AKTOR

Jeff Bridges (Źle się dzieje w El Royale)
Nicolas Cage (Mandy)
Tom Cruise (Mission: Impossible - Fallout)
Chris Evans (Avengers: Endgame)
Robert Downey Jr. (Avengers: Endgame)
Mel Gibson (Dragged Across Concrete)
Keanu Reeves (John Wick 3)

NAJLEPSZA AKTORKA

Emily Blunt (Mary Poppins)
Toni Collette (Hereditary)
Jamie Lee Curtis (Halloween)
Nicole Kidman (Destroyer)
Brie Larson (Kapitan Marvel)
Lupita Nyong'o (To my)
Octavia Spencer (Ma)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Josh Brolin (Avengers: Infinity War)
John Lithgow (Pet Sematary)
Lin-Manuel Miranda (Mary Poppins Returns)
Lewis Pullman (Bad Times at The El Royale)
Jeremy Renner (Avengers: Endgame)
Will Smith (Aladdin)
Steven Yeun (Burning)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

Cynthia Erivo (Bad Times at The El Royale)
Karen Gillan (Avengers: Endgame)
Amber Heard (Aquaman)
Scarlett Johansson (Avengers: Endgame)
Naomi Scott (Aladdin)
Hailee Steinfeld (Bumblebee)
Zendaya (Spider-Man: Daleko od domu)

NAJLEPSZY MŁODY AKTOR/AKTORKA

Evan Alex (Us)
Asher Angel (Shazam!)
Millie Bobby Brown (Godzilla 2)
Jack Dylan Grazer (Shazam!)
Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domu)
Shahadi Wright Joseph (To my)
Millicent Simmonds (Ciche miejsce)

NAJLEPSZY REŻYSER

Anna Boden, Ryan Fleck (Captain Marvel)
Karyn Kusama (Destroyer)
Jordan Peele (Us)
Guy Ritchie (Aladdin)
Anthony Russo, Joe Russo (Avengers: Endgame)
Steven Spielberg (Ready Player One)
James Wan (Aquaman)
Zhang Yimou (Shadow)

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Drew Goddard (Bad Times at The El Royale)
Christopher Markus, Stephen McFeely (Avengers: Koniec gry)
Christopher McQuarrie (Mission: Impossible - Fallout)
Oh Jung-mi, Lee Chang-Dong (Burning)
Jordan Peele (To my)
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski (Ciche miejsce)
S. Craig Zahler (Dragged Across Concrete)

NAJLEPSZA MUZYKA

Danny Elfman (Dumbo)
Bear McCreary (Godzilla, King of the Monsters)
Alan Menken (Aladdin)
Marc Shaiman (Mary Poppins Returns)
Alan Silvestri (Avengers: Endgame)
Alan Silvestri (Ready Player One)

TELEWIZJA

NAJLEPSZY SERIAL SUPERHERO

Arrow
Black Lightning
Marvel’s Cloak and Dagger
Legends of Tomorrow
Flash
Gotham
Supergirl

NAJLEPSZY SERIAL FANTASY

Amerykańscy Bogowie
Czarodziejki
Gra o tron
Dobre miejsce
Good Witch
Magicy
Outlander
The Outpost

NAJLEPSZY SERIAL AKCJI/THRILLER

Zadzwoń do Saula
Obsesja Eve
Ostatni okręt
Mr. Mercedes
The Purge
Riverdale
Grzesznica

NAJLEPSZY SERIAL SCIENCE FICTION

The 100
Odpowiednik
Doktor Who
Krypton
Turbulencje
Orville
Roswell, w Nowym Meksyku
Westworld

NAJLEPSZY HORROR

NOS4A2
American Horror Story: Apocalypse
A Discovery of Witches
Fear the Walking Dead
Preacher
Supernatural
The Walking Dead
What We Do In The Shadows

NAJLEPSZY SERIAL ANIMOWANY

Archer
Duck Tales
Family Guy
The Simpsons
Star Wars Resistance

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU

Grant Gustin (The Flash)
Kit Harington (Game of Thrones)
Sam Heughan (Outlander)
Andrew Lincoln (The Walking Dead)
Seth MacFarlane (The Orville)
Bill Pullman (The Sinner)
Jeffrey Wright (Westworld)

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU

Caitriona Balfe (Outlander)
Melissa Benoist (Supergirl)
Emilia Clarke (Gra o tron)
Sandra Oh (Killing Eve)
Adrianne Palicki (The Orville)
Candice Patton (The Flash)
Jodie Whittaker (Doktor Who)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU

Jonathan Banks (Better Call Saul)
Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones)
Peter Dinklage (Game of Thrones)
David Harewood (Supergirl)
Ed Harris (Westworld)
Lennie James (Fear the Walking Dead)
Khary Payton (The Walking Dead)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU

Gwendoline Christie (Game of Thrones)
Danai Gurira (The Walking Dead)
Lena Headey (Game of Thrones)
Melissa McBride (The Walking Dead)
Rhea Seehorn (Better Call Saul)
Sophie Skelton (Outlander)
Sophie Turner (Game of Thrones)

NAJLEPSZY MŁODY AKTOR/AKTORKA W SERIALU

KJ Apa (Riverdale)
Tosin Cole (Doctor Who)
Cameron Cuffe (Krypton)
Benjamin Wadsworth (Deadly Class)
David Mazouz (Gotham)
Cole Sprouse (Riverdale)
Maisie Williams (Gra o tron)

NAJLEPSZY SERIAL SUPERHERO NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

DC’s Doom Patrol (DC Universe)
DC’s Swamp Thing (DC Universe)
Marvel’s Daredevil (Netflix)
Marvel’s Jessica Jones (Netflix)
Marvel’s The Punisher (Netflix)
Marvel’s Runaways (Hulu)
The Umbrella Academy (Netflix)

NAJLEPSZY SERIAL SCI-FI/FANTASY NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Black Mirror (Netflix)
The Expanse (Amazon)
Lost in Space (Netflix)
Good Omens (Amazon)
Russian Doll (Netflix)
Star Trek: Discovery (CBS All Access)
Tom Clancy’s Jack Ryan (Amazon)

NAJLEPSZY HORROR/THRILLER NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Castle Rock (Hulu)
Chilling Adventures of Sabrina (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Stranger Things (Netflix)
The Haunting of Hill House (Netflix)
The Twilight Zone (CBS All Access)
You (Netflix)

NAJLEPSZY AKTOR W FILMIE/SERIALU NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Penn Badgley (You)
Jon Bernthal (Marvel’s The Punisher)
Charlie Cox (Marvel’s Daredevil)
John Krasinski (Tom Clancy’s Jack Ryan)
Zac Efron (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile)
David Tennant (Good Omens)
Henry Thomas (The Haunting of Hill Hous)

NAJLEPSZA AKTORKA W FILMIE/SERIALU NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Carla Gugino (The Haunting of Hill House)
Sonequa Martin-Green (Star Trek: Discovery)
Elizabeth Lail (You)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Molly Parker (Lost in Space)
Krysten Ritter (Marvel’s Jessica Jones)
Kiernan Shipka (Chilling Adventures of Sabrina)

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W FILMIE/SERIALU NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Wilson Cruz (Star Trek: Discovery)
Michiel Huisman (The Haunting of Hill House)
Timothy Hutton (The Haunting of Hill House)
Doug Jones (Star Trek: Discovery)
Ethan Peck (Star Trek: Discovery)
Maxwell Jenkins (Lost in Space)
Michael Sheen (Good Omens)

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W FILMIE/SERIALU NA PLATFORMIE STREAMINGOWEJ

Maya Hawke (Stranger Things)
Ellen Page (The Umbrella Academy)
Parker Posey (Lost in Space)
Victoria Pedretti (The Haunting of Hill House)
Taylor Russell (Lost in Space)
Sissy Spacek (Castle Rock)
Deborah Ann Woll (Marvel’s Daredevil)

Saturny 2019 - 45. gala wręczenia nagród odbędzie się 13 września tego roku. Pełną listę nominacji znajdziecie tutaj.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: HBO

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Jimmi Simpson

Jimmi Simpson

ur. 1975, kończy 44 lat

Yasmine Al Massri

Yasmine Al Massri

ur. 1978, kończy 41 lat

Nicolette Sheridan

Nicolette Sheridan

ur. 1963, kończy 56 lat

Jena Malone

Jena Malone

ur. 1984, kończy 35 lat

Björk Guðmundsdóttir

Björk Guðmundsdóttir

ur. 1965, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV