Najlepsze komiksy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze komiky 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na komiks, która jest warta polecenia.

Wybieramy najlepsze komiky 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na komiks, która jest warta polecenia.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - KWIECIEŃ

 Mikołajek - Jak to się zaczęło

Mikołajka – francuskiego chłopca zna chyba każdy. W jego historiach zaczytywały się pokolenia dzieci. Zabawne opowiadania stworzone przez Gościnnego i charakterystyczne rysunki Sempe na zawsze zachowały się w głowach młodych pokoleń. Jednak teraz po raz pierwszy możemy poznać genezę tej postaci.

NASZA RECENZJA

Mikołajek. Jak to się zaczęło - okładkaŹródło: Znak

Neurokomiks

Ten nietypowy komiks prezentuje historię badań nad mózgiem, postacie naukowców, a przede wszystkim stara się wyjaśnić jak działa ten fascynujący organ. Świetna pozycja popularnonaukowa, przybliżająca nawet skomplikowane procesy w przystępny sposób.

Neurokomiks - okładkaŹródło: Marginesy

Artemizja

Komiks biograficzny o Artemizji Gentileschi, jednej z pierwszych - i nieznanej szerszej publiczności - malarek Europy. To także historia kobiety, która pragnie osiągnąć sukces w zawodzie do tej pory zarezerwowanym dla mężczyzn.

Artemizja - okładkaŹródło: Marginesy

Uncanny X-Force: Ostateczna Egzekucja

Finałowy tom bardzo dobrze przyjętej serii, która rodzimym czytelnikom pozwoliła poznać historię Wolverine'a, Fantomexa, Psylocke, Deadpoola i pochodzącego z alternatywnej rzeczywistości Nightcrawlera, działających razem w ramach osobliwej, tytułowej drużyny bohaterów. 

NASZA RECENZJA

Uncanny X-Force. Ostateczna Egzekucja - okładka                                         Uncanny X-Force. Ostateczna Egzekucja - okładkaŹródło: Mucha Comics

Wojna nieskończoności

Wojna Nieskończoności to niezwykle udana kontynuacja Rękawicy Nieskończoności; biorąc pod uwagę skalę, mamy tu do czynienia z kolejną historią, która utorowała sobie drogę do zyskania statusu "legendarnej". Jim Starlin w swojej opowieści kapitalnie połączył rozmach ukazywanych wydarzeń i pogłębianie psychologii postaci z klasyczną rozrywką, która pozwala jeszcze lepiej odnaleźć się w gąszczu wątków i zaskakujących zwrotów akcji.

NASZA RECENZJA

Wojna nieskończoności – okładkaŹródło: Świat Komiksu

Potężna Thor #01: Grzmiąca krew

Potężna Thor – Grzmiąca Krew to niezwykła opowieść i zdecydowanie komiks, z którym każdy fan dobrych historii fantastycznych powinien się zapoznać.  Jason Aaron bardzo zgrabnie operuje mnóstwem wątków, które niedoświadczonego pisarza mogłyby przyprawić o zawrót głowy. 

NASZA RECENZJA

Potężna Thor. Grzmiąca krew, tom 1 – okładkaŹródło: Świat Komiksu

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - MAJ

Doktor Strange. Tom 1

Doktor Strange to rewelacyjna, rzemieślniczo skomponowana, wciągająca i epicka historia, która jest niezwykle zaaranżowana przez duet Aaron/Bachalo. Świetnie opracowane historie wykorzystują psychodeliczną abstrakcję, mistyczne, pokręcone scenariusze czy bardziej poważne opowieścia z drobną nutą magii.

NASZA RECENZJA

Doktor Strange, tom 1 – okładkaŹródło: Świat Komiksu

Stranger Things. Po drugiej stronie

Stranger Things. Po drugiej stronie to pozycja przede wszystkim dla fanów serialu, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o wydarzeniach przedstawianych w pierwszym sezonie. Jako uzupełnienie świata i dodatkowa historia w nim osadzona sprawdza się bardzo dobrze.

Stranger Things. Po drugiej stronie - okładkaŹródło: Dolnośląskie

Criminal: Tchórz. Lawless

Pierwszy tom Criminal to mocna i wielowątkowa opowieść kryminalna. Dobrze narysowana, ze świetnie rozpisanymi postaciami i wątkami, które potrafią przykuć uwagę, a jednocześnie stanowi świetne wprowadzenie do dalszych części.

NASZA RECENZJA

Criminal. Tchórz Lawless - okładkaŹródło: Mucha Comics

 

Powrót do Kosowa

Powrót do Kosowa autorstwa Ganiego Jakupi i Jorge Gonzáleza to arcydzieło i doskonałe połączenie gatunków: reportażu i komiksu. Ta opowieść jest bardzo niejednoznaczna i wielowymiarowa, przez co emocjonalne spostrzeżenia i próba zrozumienia danych sytuacji, bardzo łączą się z doświadczeniami czytelnika. 

NASZA RECENZJA

Powrót do Kosowa - okładkaŹródło: Timof Comics

Łasuch. Tom 3

W trzecim tomie, który spaja wszystkie wątki, Jeff Lemire także formalnie sprawdza się z najlepszej strony. Czuć, że to jest głęboko przemyślana opowieść, którą można snuć przy pomocy różnorodnych środków wyrazu. Lemire zaskakuje okładkami poszczególnych zeszytów oraz kiedy ponownie proponuje poziomy układ plansz, nawiązujący do dziecięcych książeczek

NASZA RECENZJA

Łasuch 3 – okładkaŹródło: Świat Komiksu

 

 

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - CZERWIEC

Invincible. Tom 4

Cwarty tom Invincible przynosi kolejne przygody i niebezpieczeństwa. Następne rozterki życiowe i romanse, jakże charakterystyczne dla dorastających nastolatków. Nowe zagrożenia, śmiertelni wrogowie oraz nagłe zgony bliskich współpracowników. Spora dawka emocji, napięć i niepokojów. Tak (w telegraficznym skrócie) wygląda życie młodego Marka Graysona, początkującego superbohatera walczące z wszelakiej maści zwyrodnialcami i kryminalistami.

NASZA RECENZJA

Invincible, tom 4 - okładkaŹródło: Świat Komiksu

Doom Patrol. Tom 1

Kiedy racjonalny świat się rozpada, do akcji wkracza Doom Patrol. Świat odwrócił się od nich plecami. Poznali obłęd oraz delirium i tylko oni są w stanie działać, gdy rzeczywistość ugina się pod ciężarem surrealistycznego absurdu. To, i wiele, wiele więcej, znajdziecie w komiksie Granta Morrisona.

NASZA RECENZJA

Doom Patrol. Tom 1 - okładkaŹródło: Egmont

Wolverine. Staruszek Logan

Wolverine - Staruszek Logan to komiks wymagający, który przypadnie do gustu szczególnie czytelnikom o stalowych nerwach. Millar i McNiven wykreowali w nim świat Rosomaka bez specjalnego oglądania się na jego mitologię - jeśli ta ma znaczenie, to choćby w trakcie ujawnienia traumy, z którą zmaga się główny bohater. 

NASZA RECENZJA

nullŹródło: Świat Komiksu

 

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze polskie filmy 2019 roku
Najlepsze gry 2019 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze książki 2019
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 – oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery
GRY 2019 – oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 – oczekiwane premiery
Horrory 2019 – oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 – oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy – oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku – kalendarz

Strony:
 • 1
 • 2 (current)
 • 3

Źródło: fot. Egmont

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV