Najlepsze filmy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE FILMY 2018 - LISTOPAD

Suspiria

Nie remake, a raczej rekonstrukcja i reinterpretacja klasycznego dzieła horroru, Suspirii mistrza Dario Argento. Nowa Suspiria nie straszy, a niepokoi, wywołuje dyskomfort, jest brutalna, pełna alegorii i przeróżnych tropów. Może zahipnotyzować i oczarować, ale na pewno nie każdego. Film podzielił zresztą publiczność.

Widows

Steve McQueen tworzy historię niezwykle nieprzewidywalną. Reżyser cały czas stara się widza zaskakiwać twistami, a dzięki temu nie można narzekać tutaj na nudę. Do tego mamy ciekawe, niejednoznaczne postaci, które zaskakują swoimi decyzjami. Reżyser operuje emocjami, chcąc zaskakiwać i angażować widza w szalenie interesującą opowieść.

Creed 2

Sylvester Stallone ponownie jako Rocky Balboa w kolejnej historii Adonisa Creeda. Historia mocno nawiązuje do Rocky'ego 4 i pozwala zamknąć pewien rozdział w życiu głównych bohaterów. Rozliczenie z przeszłością, czyli śmiercią Apollo Creeda pozwala stworzyć historię o ludziach, która wywołuje wielkie emocje. Tak samo duże po stronie Creeda i Rocky, jak po tej rodziny Drago. Umówmy się - każda część tej serii opowiada to samo i tak samo, ale... ma to swój urok i moc. Przyprawia o szybsze bicie serca. Nawet, jeśli Creed 2 jest słabszy od poprzednika, to nadal warte uwagi kino, które chcemy wyróżnić.

A Star Is Born

Nowa wersja historii, która była opowiadana w kinie już kilkakrotnie. Bradley Cooper jako debiutant w reżyserii tworzy opowieść, która wywołuje wielkie emocje. Wzrusza, angażuje, wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Tu nie ma znaczenia, że doskonale wiemy, jak ta fabuła działa i do czego doprowadzi, tu kluczem jest to, jak bardzo działa ona na serce. To sprawia, że Narodziny gwiazdy to wyjątkowa przygoda z kapitalną muzyką i wybitnymi kreacjami aktorskimi Bradleya Coopera i Lady Gagi.

The Ballad of Buster Scruggs

Film Netflixa w reżyserii braci Coen. Teoretycznie można powiedzieć, że to poziom typowy dla Coenów z najlepszych czasów, ale być może nie oddawałoby to w pełni tego, co tutaj oferują. Oto bowiem antologia złożona z kilku samodzielnych historii osadzonych w różnych gatunkach w klimacie westernu. Dostajemy więc świetnie zagraną mieszankę czarnego humoru z mrocznym dramatem. Coenowie w formie.

Den skyldige

Winni to kapitalne studium ludzkiej psychiki. Choć akcje produkcji rozgrywa się wyłącznie w jednym pomieszczeniu, emocji jest tu tyle, że można by nim obłożyć kilka innych filmów. Reżyser Gustav Muller jak wytrwały badacz zagląda w nasz umysł, próbując odpowiedzieć na pytanie, co właściwie gna człowiekiem? O tym duńskim obrazie powinniście jeszcze usłyszeć w czasie oscarowych nominacji.

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze filmy 2019 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz [lista aktualizowana]

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV