Najlepsze filmy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE FILMY 2018 - WRZESIEŃ

Tajemnice Silver Lake

Tajemnice Silver Lake  to kolorowy, dynamiczny i bardzo zabawny film, który charakteryzuje się wieloma niekonwencjonalnymi i często dziwacznymi pomysłami. Zakończenie dzieli widzów, bo nie wszyscy odczuwają satysfakcję z zaprezentowanej konkluzji, ale sądzimy, że jest to rzecz wyjątkowa w tym roku. Warta wyróżnienia, obejrzenia i docenienia. Do tego świetna rola Andrew Garfielda.

Dogman

Tylko pozornie jest to jedynie film o rodzicach, którzy muszą zmierzyć się z traumą po utracie syna żołnierza. W rzeczywistości Samuel Maoz w typowym dla siebie stylu żeni rozmaite gatunki z gracją wytrawnego pokerzysty: dramat psychologiczny miesza się tu z kinem filozoficznym, a czarna komedia z pełną twistów fabularnych produkcją wojenną. Mnóstwo tu surrealizmu, który w miarę upływu seansu coraz częściej zabiera widza w niemalże oniryczną podróż. Jest śmiesznie, jest absurdalnie, jest też mnóstwo niedopowiedzeń i tajemnic, które sprawiają, że nawet spomiędzy groteskowego majaczenia bohaterów wyziera ponura i przygnębiająca prawda o współczesnym świecie.

Kler

Najgłośniejszy film jesieni 2018 roku, który pobił rekord otwarcia w polskich kinach. Smarzowski opowiada o grzechach Kościoła w sposób mądry, mocny i dosadny, ale nie przesadzony. Jego Kler to historia o ludziach w sutannie, którzy popełniają błędy oraz dopuszczają się przerażających czynów. Jednocześnie pokazuje w tym nutkę nadziei, że nie wszyscy są źli i jest szansa na poprawę. Film wywołuje wielkie emocje, zmusza do myślenia, dyskusji i na długo zapada w pamięć.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Nowy film w reżyserii Spike'a Lee jest inspirowany prawdziwą historią czarnoskórego policjanta rozpracowującego organizację Ku Klux Klan. Lee tworzy prawdziwe studiów instytucjonalnego rasizmu w USA, więc temat aktualny, ale z jego strony mądrze i uniwersalnie pokazany. Film doskonale wpisujący się w jego styl - w najlepszym możliwym klimacie. A nawet w tej smutnej historii nie brak humoru.

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze filmy 2019 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV