Najlepsze filmy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE FILMY 2018 - PAŹDZIERNIK

7 Uczuć

Marek Koterski wraca do postaci Adasia Miauczyńskiego. Tym razem, bardziej niż tragiczny wymiar całej historii, interesuje go żonglowanie emocjami - reżyser zmienia tonacje z wprawnością godną mistrza. Ta wielowymiarowa podróż do przeszłości pozwala nam lepiej spojrzeć choćby na nasze dzieciństwo; jesteśmy zmuszeni do autorefleksji i w dodatku zaczynamy zastanawiać się nad własnym zagubieniem.

NASZA RECENZJA

Donbass

Siergiej Łoźnica w swoim Donbasie zabiera nas w podróż na ogarnięty wojną wschód Ukrainy. Jest tu śmiesznie, choć częściej bywa przerażająco - reżyser wnikliwie studiuje nie tylko sytuację społeczną w kraju naszych sąsiadów, ale jeszcze poddaje pod rozwagę postawy, zachowania i stereotypy na temat obywateli. Film ostatecznie zamienia się więc w osobliwe połączenie rekonstrukcji rzeczywistości i jej kompletnego, momentami humorystycznego zniekształcenia.

Climax

Climax to film wybuchowy w każdym tego słowa znaczeniu - być może to najbardziej szalona produkcja roku. Obraz opowiada o grupie tancerzy, których zabawa mocno wymknęła się spod kontroli. Nie powinniśmy go oceniać z perspektywy kinowej, a jako doświadczenie i osobliwy dialog reżysera z widzami. Nawet wyrażenie "jazda bez trzymanki" nie do końca oddaje to, co zobaczymy na ekranie.

Bad Times at the El Royale

Nowy film w reżyserii Drew Goddarda, który zebrał fantastyczną obsadę z Jeffem Bridgesem, Dakotą Johnson oraz Chrisem Hemsworthem. Dostajemy intrygującą, czasem dziwaczną i nietypową historię z wieloma kapitalnie rozpisanymi postaciami. To one sprawiają, że całość ogląda się z emocjami i napięciem do samego końca. Czasem jest zabawnie w dość specyficznym stylu, czasem emocjonujące, a czasem film daje do myślenia. Niekonwencjonalna rozrywka, która zostaje z nami na dłużej.

First Man

Nowy film Damiena Chazale'a to znakomicie nakręcona biografia Neila Armstronga, która pokazuje, jakim był człowiekiem i jak doszło do historycznego pierwszego kroku na Księżycu. Film głęboki, czasem poruszający i przede wszystkim kapitalnie zagrany. Wisienką na torcie okazuje się realizacja na najwyższym poziomie, która wprawia w osłupienie, ile osiągnięto i jak kapitalnie zrobiono wiele rzeczy bez użytku efektów komputerowych. Wielkie kino.

NASZA RECENZJA

22 July

Film Netflixa w reżyserii Paula Greengrassa oparty jest na tragicznej historii masowego morderstwa dokonanego przez Andersa Breivika. Twórca Kapitana Phillipsa tworzy obraz przejmujący i poruszający wszelkie emocje. Bez popadania w klisze czy ckliwość Greengrassa sprawnie opowiada ważną historię, która niesie ze sobą istotne przesłanie. Do tego posługuje się świetnie napisanymi postaciami, które dopełniają całokształt kina, obok którego nie można przejść obojętnie.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze filmy 2019 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz [lista aktualizowana]

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV