Najlepsze filmy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze filmy 2018 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE FILMY 2018 - MARZEC

I, Tonya

Bardzo nietypowy film biograficzny o słynnej łyżwiarce figurowej, która zasłynęła z uwagi na skandal. Podobno brała udział w zamachu na swoją konkurentkę. Ten film pokazuje w niekonwencjonalny sposób życie kobiety niezrozumianej, ale diabelnie utalentowanej. Kogoś z niższych sfer społecznych, kto miał ciężkie życie (despotyczna matka, przemoc domowa ze strony męża), a który podnosi się i walczy o swoją pasję. Z uwagi na dość specyficzną formę jest to film, który nie wszystkim przypadnie do gustu, bo dalekie jest to od typowej biografii. Jednak dzięki świetnemu tempu, znakomitym rolom Margot Robbie i Allison Janney nie tylko możemy zrozumieć tę postać, to jeszcze jej historia potrafi w jakiś sposób poruszyć.

Pitbull. Ostatni pies

Marzec to powrót Władysława Pasikowskiego do kina sensacyjnego. Jego Pitbull może nie jest filmem wybitnym, który zapisze się w historii polskiego kina, tak jak Psy, ale nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia ze znakomitą sensacją. Dobra, przemyślana historia jest opowiedziana w mocny, wyrazisty sposób, gdzie wszelkie akcenty są idealnie rozłożone i mają swoje miejsce. Kino soczyste, męskie, w którym każdy aktor ma szansę pokazać się z najlepszej strony. To film Marcin Dorocińskiego, który jako Despero po latach pokazał znów coś wyjątkowego. A tutaj nawet Doda jest w stanie stworzyć przyzwoitą kreację.

NASZA RECENZJA

Wieża. Jasny dzień

Debiut reżyserski Jagody Szelc to kino nietypowe, wybitne i bardzo specyficzne. Z jednej strony mówimy o rzeczy bardzo artystycznej, która opowiada o wielu zmuszających do myślenia tematach. Z drugiej strony jest to produkcja tworzona w bardzo mainstreamowym stylu. Nie brak tutaj zabawy gatunkiem: dramat psychologiczny, thriller, a nawet horror. Jest to jeden z takich przykładów, który ogląda się świetnie i zyskuje z każdym seansem. Nie tylko dlatego, że jest znakomicie zagrana, ale dlatego, że można ją interpretować na wiele sposobów.

NASZA RECENZJA

Annihilation

Znakomity film science fiction dla widza wymagającego. Za kamerą stoi Alex Garland, którego doskonale znamy z hitu Ex Machina. Film dostępny w Polsce w Netflixie to dzieło oparte na książce Jeffa VanDerMeera. Historia zmuszająca do myślenia, ciężka, ale ciekawa, inteligentna i dobrze zagrana. W głównej roli Natalie Portman. Jeśli ktoś oczekujecie po sci-fi czegoś więcej, niż wybuchów, to jest idealna propozycja z nowości 2018 roku.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:
Najlepsze filmy 2017 roku
Najlepsze filmy 2019 roku
Najlepsze polskie filmy 2017 roku
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2017 roku
Najlepsze filmy akcji 2017 roku
Najlepsze komedie 2017 roku
Najlepsze horrory 2017 roku
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy komiksowe 2017 roku
Najlepsze książki 2017 roku
Najlepsze komiksy 2017 roku
Najlepsze gry 2017 roku
Najlepsze seriale 2017 roku
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku

Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze thrillery 2018 roku
Najciekawsze filmy komiksowe 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Najlepsze filmy 2018 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz [lista aktualizowana]

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV