Najlepsze książki 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na książkę, która jest warta polecenia.

Wybieramy najlepsze książki 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na książkę, która jest warta polecenia.

naEKRANIE

naEKRANIE

NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2019 - KWIECIEŃ

Nie ma czasu. Myśli o tym, co ważne - Ursula K. Le Guin

Zbiór internertowych esejów słynnej pisarki fantastyki to świetna lektura nie tylko dla jej fanów. Jej inteligentne i krytyczne spojrzenie na świat, rzeczy małe i duże, składnia do zadumy.

NASZA RECENZJA

Nie ma czasu - okładkaŹródło: Prószyński i S-ka

Raj- Marta Guzowska

Nowa powieść Marty Guzowskiej jest nieco nietypowa dla jej twórczości - autorka postawiła na przekaz, czasem sięgając po przerysowanie, które uwypukla istotne dla autorki elementy. Akcja biegnie powoli i dopiero mniej więcej w połowie nabiera szybszego tempa, by przerodzić się w pełnokrwisty thriller.

NASZA RECENZJA

raj - okładkaŹródło: Marginesy

Vicious. Nikczemni - V.E. Schwab

V.E. Schwab na nowo definiuje superbohaterów. Chociaż pozbawieni uczuć - są niesamowicie ludzcy w dążeniu do celu. Kogo nie pociąga walka drani napędzanych przeświadczeniem o własnej wielkości? Idealna lektura dla fanów Marvela i DC Comics.

NASZA RECENZJA

Vicious Nikczemni - okładkaŹródło: We need YA

Templariusze - Dan Jones

Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, znani bardziej jako Templariusze, od wieków cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno w kinie, literaturze i ludzkiej świadomości. Na temat tego zakonu napisano już wiele prac naukowych, a jednak książka Dana Jonesa Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników to pozycja, z którą warto się zapoznać.

NASZA RECENZJA

Templariusze - okładkaŹródło: Znak

NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2019 - MAJ

Cari Mora - Thomas Harris

Twórca Hannibala Lectera po latach pisarskiego milczenia powrócił z nową powieścią. Cari Mora nie jest kolejną opowieścią o słynnym kanibalu, ale nie oznacza to, że podczas lektury nie napotkamy bestii w ludzkiej skórze. Mocna i pomysłowa, potrafi przyprawić o ciarki na plecach. 

Cari Mora - okładkaŹródło: Agora

Aleja Potępienia - Roger Zelazny

Reedycja klasycznej powieści postapokaliptycznej Rogera Zelaznego zasługuje na uwagę przede wszystkim dlatego, że odnajdziemy w niej mnóstwo popkulturowych tropów, które w latach po jej wydaniu inspirowały innych pisarzy czy filmowców. 

NASZA RECENZJA

Aleja potępienia - okładkaŹródło: Rebis

Hazel Wood -  Melissa Albert

Hazel Wood to bardzo dobry przykład pokazujący, że da się stworzyć nieszablonową powieść młodzieżową z silną dziewczęcą postacią. To bardzo tajemnicza, baśniowa i osobliwa powieść młodzieżowa, którą się albo kocha, albo nienawidzi.

NASZA RECENZJA

Hazel Wood - okładkaŹródło: Media Rodzina

Dzień Matki - Nele Neuhaus

Mroczna posiadłość i jeszcze mroczniejsze sekrety jej mieszkańców. Dużo trupów, dużo szczegółów, dużo niespodzianek – po dwóch latach Nele Neuhaus wraca w doskonałej formie. Dzień matki to powieść, którą udowadnia, że jedna decyzja może zaważyć na życiu wielu osób.

NASZA RECENZJA

dzień matki - okładkaŹródło: Media Rodzina

Stephen King. Instrukcja obsługi - Robert Ziębiński

Dla zagorzałych czytelników Stephena Kinga to pozycja obowiązkowa, przyjemność nad przyjemnościami i mnóstwo czasu spędzonego z ulubionym autorem, jego życiem i twórczością. Dla dopiero zaczynających przygodę z tym autorem bądź nie przepadającym za jego pisarstwem – okazja, by dowiedzieli się czegoś nowego, nieoczekiwanego i fascynującego.

NASZA RECENZJA

Stephen King. Instrukcja obsługi - okładkaŹródło: Albatros

NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2019 - CZERWIEC

Nigdzie indziej - Tommy Orange

Tommy Orange zadebiutował mocną powieścią. Zdecydował się na bliską mu problematykę i nieoczywistą formę, a dzięki wyczuciu języka i odrobinie literackiej brawury udźwignął niełatwy temat. Stworzył opowieść złożoną i niełatwą, a zarazem skłaniającą do refleksji. Jednocześnie Nigdzie indziej pozwala nam wejrzeć w mało znany fragment naszego świata, czyli życie współczesnych Indian w amerykańskich metropoliach. 

NASZA RECENZJA

Nigdzie indziej - okładkaŹródło: Zysk - S-ka

Hiob. Komedia sprawiedliwości - Robert A. Heinlein

Powieść Heinleina to intrygująca wariacja na temat motywu Hioba, boskich zakładów oraz próbie wiary w zderzeniu z rzeczywistością – to powieść, w której element fantastyczny jest doskonałym narzędziem do rozważań na temat religijności.

NASZA RECENZJA

Hiob. Komedia sprawiedliwościŹródło: Rebis

Raport Turnera - Tim Willocks

soby o słabych nerwach lepiej niech omijają tę powieść z daleka, bowiem występuje w niej sporo scen, podczas których włos na głowie się jeży. Raport Turnera to świetna książka, po którą powinien sięgnąć każdy fan thrillerów, jeśli chce przeczytać coś dobrego, o czym długo będzie pamiętać.

NASZA RECENZJA

Raport Turnera - okładkaŹródło: Rebis

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze polskie filmy 2019 roku
Najlepsze gry 2019 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2019
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 – oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery
GRY 2019 – oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 – oczekiwane premiery
Horrory 2019 – oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 – oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy – oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku – kalendarz [lista aktualizowana]

Strony:
  • 1
  • 2 (current)
  • 3

Źródło: fot. główna: Kate Ter Harr, flickr

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV